Polskie Radio

Piosenki dziecięce w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 12:00
Muzyka i dobra zabawa towarzyszyła dzieciom na muzycznej scenie w Sosnowcu. Koncert finałowy XV Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej poprowadził Jacek Cygan – dyrektor artystyczny festiwalu „Intermuza”. Gwiazdą była Majka Jeżowska. 
Audio
  • Ten festiwal jest po to, aby pomóc dzieciom wskazać, który kierunek w życiu jest dobry i co jest cenne w śpiewaniu. Jacek Cygan – dyrektor artystyczny festiwalu
  • Jacek Cygan o melodii słowa, którą słychać w radiu.

Polskie Radio Dzieciom odwiedziło rozśpiewany Sosnowiec. Martyna Chuderska – dziennikarka dziecięcej stacji radiowej Polskiego Radia, wraz z Jackiem Cyganem i innymi znakomitymi jurorami, oceniła wykonane przez dzieci piosenki.

- Taki występ na prawdziwej scenie to wielkie emocje, takie uczucie, że jest się na czymś ogromnym i magicznym. Wtedy można być sobą i nareszcie zaśpiewać – powiedziała w jednym z wywiadów dla PRD, 9-letnia Alicja Szymańka, uczestniczka festiwalu.

Festiwal zakończył koncert 22 laureatów. Nagrodę Grand Prix otrzymała 12-letnia Zuzanna Szlachecka z Krakowa, która po zejściu ze sceny powiedziała reporterce Polskiego Radia Dzieciom, że muzyka i śpiew są dla niej bardzo ważne w życiu. – Chodzę do szkoły muzycznej i nie mogę żyć bez muzyki. Cały czas śpiewam i gram.

Galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej, która w wywiadzie dla Polskiego Radia Dzieciom powiedziała, że wzrusza się, gdy słyszy dzieci śpiewające jej piosenki, ponieważ one śpiewają inaczej. Jest to zawsze szczere i prawdziwe.

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym festiwal „Intermuza 2018”.

Polskie Radio Dzieciom to jedyny program radiowy w Polsce dla dzieci i o dzieciach.

jo/rr

 

Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Intermuza 2018

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
Już po raz piętnasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Intermuza”. Z tej okazji w mieście zawitał m.in. dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Cygan, a galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej z zespołem. ”Intermuza” to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże" z Agatą Steczkowską w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:30
Agata Steczkowska i jej Chórzyści byli dziś gośćmi „Muzycznych podróży” w Polskim Radiu Dzieciom. Rozmowom o śpiewie, rozśpiewkach, pieśniach i piosenkach nie było końca. Mogliśmy także na żywo usłyszeć kilka piosenek w wykonaniu młodych Chórzystów.
rozwiń zwiń