X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Piosenki dziecięce w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 12:00
Muzyka i dobra zabawa towarzyszyła dzieciom na muzycznej scenie w Sosnowcu. Koncert finałowy XV Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej poprowadził Jacek Cygan – dyrektor artystyczny festiwalu „Intermuza”. Gwiazdą była Majka Jeżowska. 
Audio
  • Ten festiwal jest po to, aby pomóc dzieciom wskazać, który kierunek w życiu jest dobry i co jest cenne w śpiewaniu. Jacek Cygan – dyrektor artystyczny festiwalu
  • Jacek Cygan o melodii słowa, którą słychać w radiu.

Polskie Radio Dzieciom odwiedziło rozśpiewany Sosnowiec. Martyna Chuderska – dziennikarka dziecięcej stacji radiowej Polskiego Radia, wraz z Jackiem Cyganem i innymi znakomitymi jurorami, oceniła wykonane przez dzieci piosenki.

- Taki występ na prawdziwej scenie to wielkie emocje, takie uczucie, że jest się na czymś ogromnym i magicznym. Wtedy można być sobą i nareszcie zaśpiewać – powiedziała w jednym z wywiadów dla PRD, 9-letnia Alicja Szymańka, uczestniczka festiwalu.

Festiwal zakończył koncert 22 laureatów. Nagrodę Grand Prix otrzymała 12-letnia Zuzanna Szlachecka z Krakowa, która po zejściu ze sceny powiedziała reporterce Polskiego Radia Dzieciom, że muzyka i śpiew są dla niej bardzo ważne w życiu. – Chodzę do szkoły muzycznej i nie mogę żyć bez muzyki. Cały czas śpiewam i gram.

Galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej, która w wywiadzie dla Polskiego Radia Dzieciom powiedziała, że wzrusza się, gdy słyszy dzieci śpiewające jej piosenki, ponieważ one śpiewają inaczej. Jest to zawsze szczere i prawdziwe.

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym festiwal „Intermuza 2018”.

Polskie Radio Dzieciom to jedyny program radiowy w Polsce dla dzieci i o dzieciach.

jo/rr

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Intermuza 2018

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
Już po raz piętnasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Intermuza”. Z tej okazji w mieście zawitał m.in. dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Cygan, a galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej z zespołem. ”Intermuza” to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże" z Agatą Steczkowską w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:30
Agata Steczkowska i jej Chórzyści byli dziś gośćmi „Muzycznych podróży” w Polskim Radiu Dzieciom. Rozmowom o śpiewie, rozśpiewkach, pieśniach i piosenkach nie było końca. Mogliśmy także na żywo usłyszeć kilka piosenek w wykonaniu młodych Chórzystów.
rozwiń zwiń