Polskie Radio
Section05
Agata Steczkowska

Święta w tekstach poetów oraz aranżacjach Agaty i Pawła Steczkowskich

Pozostając w klimacie bożonarodzeniowym, w "Moim świecie dźwięków" wysłuchaliśmy utworów z płyty "Steczkowscy - Królu Anielski", którą Agata Steczkowska stworzyła wraz ze swoim bratem Pawłem oraz Piotrem Nowotnikiem i Krzysztofem Miką. W audycji artystka przypomniała też wybrane utwory liryczne o tematyce świątecznej.
Zobacz więcej na temat:  kolędy święta Boże Narodzenie Agata Steczkowska

Świąteczne obrządki. Skąd wzięły się bożonarodzeniowe tradycje?

Agata Steczkowska ostatnie wydanie audycji "Mój świat dźwięków" poświęciła bożonarodzeniowym tradycjom. - Przez wiele lat święta spędzałam, z rodziną, poza granicami kraju. Wtedy kiedy muzykowaliśmy. (...) Już wtedy zrodziło się we mnie pytanie: skąd w różnych krajach wzięły się różne tradycje i ile z nich dzieje się w Polsce - usłyszeliśmy. 
Zobacz więcej na temat:  Agata Steczkowska Boże Narodzenie tradycja Meksyk choinka Święty Mikołaj

Niezwykłe dźwięki nie tylko ze świata muzyki

Grająca maszyna, a może utwór stworzony z dźwięku łamiącego się lodu? Agata Steczkowska, jak wyznaje, jest poszukiwaczką różnych muzycznych ciekawostek w całym internecie. Zaznacza, że w sieci wcale niełatwo jest znaleźć coś naprawdę ciekawego. - Mam jednak szczęście, że przyciągam takie rzeczy, przyciągam to, co mnie interesuje: wynalazki, maszyny do grania, a powstaje tego mnóstwo - opowiada. 
Zobacz więcej na temat:  flet dźwięki Agata Steczkowska muzyka afrykańska muzyka tradycyjna

"Porque Te Vas". Piosenka Jeanette, która stała się wielkim hitem

Agata Steczkowska kontynuuje muzyczne podróże po całym świecie. - Nasz chór śpiewa w tej chwili program, nad którym pracujemy od września w 20 językach - mówi prowadząca "Mój świat dźwięków". Pośród międzynarodowego repertuaru znajduje się m.in. piosenka Jeanette zatytułowana "Porque Te Vas".
Zobacz więcej na temat:  Agata Steczkowska Paulina Amundaray-Marzec Katarzyna Maślińska-Jęczeń Ewa Obara Hiszpania Jeanette

Czym wyróżnia się "mądry człowiek"?

Czym jest inteligencja? Wiele osób nie docenia swoich umiejętności intelektualnych, a wielu z nas je przecenia. Z badań wynika, że inteligentne osoby mają pewne określone skłonności, łączą je pewne typy zachowań. Oczywiście nie każdy, kto może poszczycić się wysokim IQ, posiada takie cechy. O czym dokładnie mowa? Agata Steczkowska przybliża badania naukowe poświęcone inteligentnym ludziom, ich przyzwyczajeniom, zachowaniom i przekonaniom.    
Zobacz więcej na temat:  Agata Steczkowska MUZYKA inteligencja inteligencja emocjonalna dzieci badania noc Sokrates fortepian wiolonczela płyta kompozytor