X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Festiwal Intermuza 2018

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
Już po raz piętnasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Intermuza”. Z tej okazji w mieście zawitał m.in. dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Cygan, a galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej z zespołem. ”Intermuza” to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych.
Audio
  • Posłuchaj relacji z Pierwszego etapu przesłuchań podczas 15. Europejskiego Integracyjnego Festiwalu "Intermuza" w Sosnowcu.
  • Posłuchaj rozmów z uczestnikami Pierwszego etapu przesłuchań podczas 15. Europejskiego Integracyjnego Festiwalu "Intermuza" w Sosnowcu.
Uczestnicy festiwalu Intermuza
Uczestnicy festiwalu "Intermuza"Foto: (Materiały promocyjne)

Eliminacje były podzielone na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza z nich to klasy I–III, druga IV–VI. Etap pierwszy festiwalu został podzielony na ogólnopolski oraz regionalny. W ogólnopolskich eliminacjach mogły brać udział dzieci z całego kraju, które do 25 kwietnia 2018 wysłały wypełniony arkusz zgłoszeniowy oraz nagranie demo z prezentacją dwóch utworów. O zakwalifikowaniu do półfinału zdecydowało jury na podstawie przesłuchanych nagrań.

15. Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Intermuza 2018”. Pierwszy etap festiwalu - przesłuchania regionalne. Na zdjęciu Krzysztof Korzeniowski oraz uczestniczka przesłuchania. Sosnowiec 12 maja 2018 r. 15. Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Intermuza 2018”. Pierwszy etap festiwalu - przesłuchania regionalne. Na zdjęciu Krzysztof Korzeniowski oraz uczestniczka przesłuchania. Sosnowiec 12 maja 2018 r.

Plakat festiwalu "Intermuza 2018" Plakat festiwalu "Intermuza 2018"

Uczestnicy pierwszego etapu ”Intermuzy 2018” zaprezentowali dwa utwory z własnym podkładem muzycznym. Muzyka, tekst i wykonanie miały odzwierciedlać dziecięcy charakter utworu. Wszystkich wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie Tomasz Kałwak, Beata Przybytek, Tadeusz Piszek, a także Jacek Cygan oraz dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska.

19 maja o godz. 18.00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej "MUZA", odbył się koncert galowy, w którym wystąpili wszyscy laureaci konkursu.

Wieczór uświetnił koncert w wykonaniu Majki Jeżowskiej  - gwiazdy wieczoru.

Jest to festiwal cieszący się od lat bardzo dużym zainteresowaniem, otwiera spore możliwości w kierunku kształtowania i rozwoju muzycznej kariery. Jedną ze zwyciężczyń Sosnowieckiej ”Intermuzy” jest Ewa Farna, która w 2004 roku została zauważona przez Leszka Wronę  - znanego autora i producenta piosenek.

Patronem medialnym festiwalu jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.


jo

 

Zobacz także

Czytaj także

Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 17:30
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna czyli Ogólnopolski Festiwal Tańca i Piosenki zakończył  swoją 13. edycję. Przez trzy dni artyści amatorzy zaprezentowali swoje talenty.
rozwiń zwiń