Polskie Radio Dzieciom

Festiwal Intermuza 2018

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
Już po raz piętnasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej ”Intermuza”. Z tej okazji w mieście zawitał m.in. dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Cygan, a galę finałową uświetnił występ Majki Jeżowskiej z zespołem. ”Intermuza” to konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych.
Audio
  • Posłuchaj relacji z Pierwszego etapu przesłuchań podczas 15. Europejskiego Integracyjnego Festiwalu "Intermuza" w Sosnowcu.
  • Posłuchaj rozmów z uczestnikami Pierwszego etapu przesłuchań podczas 15. Europejskiego Integracyjnego Festiwalu "Intermuza" w Sosnowcu.
Uczestnicy festiwalu Intermuza
Uczestnicy festiwalu "Intermuza"Foto: (Materiały promocyjne)

Eliminacje były podzielone na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza z nich to klasy I–III, druga IV–VI. Etap pierwszy festiwalu został podzielony na ogólnopolski oraz regionalny. W ogólnopolskich eliminacjach mogły brać udział dzieci z całego kraju, które do 25 kwietnia 2018 wysłały wypełniony arkusz zgłoszeniowy oraz nagranie demo z prezentacją dwóch utworów. O zakwalifikowaniu do półfinału zdecydowało jury na podstawie przesłuchanych nagrań.

15. Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Intermuza 2018”. Pierwszy etap festiwalu - przesłuchania regionalne. Na zdjęciu Krzysztof Korzeniowski oraz uczestniczka przesłuchania. Sosnowiec 12 maja 2018 r. 15. Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Intermuza 2018”. Pierwszy etap festiwalu - przesłuchania regionalne. Na zdjęciu Krzysztof Korzeniowski oraz uczestniczka przesłuchania. Sosnowiec 12 maja 2018 r.

Plakat festiwalu "Intermuza 2018" Plakat festiwalu "Intermuza 2018"

Uczestnicy pierwszego etapu ”Intermuzy 2018” zaprezentowali dwa utwory z własnym podkładem muzycznym. Muzyka, tekst i wykonanie miały odzwierciedlać dziecięcy charakter utworu. Wszystkich wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie Tomasz Kałwak, Beata Przybytek, Tadeusz Piszek, a także Jacek Cygan oraz dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska.

19 maja o godz. 18.00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej "MUZA", odbył się koncert galowy, w którym wystąpili wszyscy laureaci konkursu.

Wieczór uświetnił koncert w wykonaniu Majki Jeżowskiej  - gwiazdy wieczoru.

Jest to festiwal cieszący się od lat bardzo dużym zainteresowaniem, otwiera spore możliwości w kierunku kształtowania i rozwoju muzycznej kariery. Jedną ze zwyciężczyń Sosnowieckiej ”Intermuzy” jest Ewa Farna, która w 2004 roku została zauważona przez Leszka Wronę  - znanego autora i producenta piosenek.

Patronem medialnym festiwalu jest m.in. Polskie Radio Dzieciom.


jo

 

Zobacz także
Czytaj także

Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 17:30
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna czyli Ogólnopolski Festiwal Tańca i Piosenki zakończył  swoją 13. edycję. Przez trzy dni artyści amatorzy zaprezentowali swoje talenty.
rozwiń zwiń