X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Szefowie PO i PSL spotkali się z Angelą Merkel. Rozmawiali o Unii i reparacjach

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 20:23
Budżet UE na lata 2021-2027, polityka wobec Rosji, przygotowania do kongresu EPP były tematami piątkowej rozmowy liderów PO i PSL Grzegorza Schetyny oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. - Odbyliśmy dobre spotkanie - poinformował Schetyna.
Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak - Kamysz na wspólnej konferencji
Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak - Kamysz na wspólnej konferencjiFoto: PAP/Paweł Supernak

Merkel przyjechała do Polski w związku z piątkowymi polsko-niemieckimi konsultacjami międzyrządowymi, którym przewodniczyła razem z premierem Mateuszem Morawieckim.

Kanclerz Niemiec spotkała się też z szefami PO i PSL. Obydwa ugrupowania, tak jak CDU Angeli Merkel, są partiami członkowskimi Europejskiej Partii Ludowej (EPP).

- Razem z szefem PSL odbyliśmy dobre spotkanie z kanclerz Angelą Merkel. Rozmawialiśmy o budżecie UE na lata 2021-2027, polityce wobec Rosji, także w kontekście wojny w Donbasie i konieczności podtrzymania sankcji oraz o przygotowaniach do kongresu EPP w Helsinkach 7-8.11 - napisał szef Platformy na Twitterze.

8 listopada odbędzie się kongres EPP -od lat najbardziej wpływowej rodziny politycznej w Parlamencie Europejskim - na którym jej delegaci zdecydują kto będzie popieranym przez nich kandydatem na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej. O poparcie EPP ubiegają się obecnie: szef grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE, niemiecki europoseł Manfred Weber oraz b. premier Finlandii Alexander Stubb. Platforma Obywatelska i PSL nie podjęły jeszcze decyzji, który z nich otrzyma ewentualne poparcie ich ugrupowań.

Kosiniak-Kamysz powiedział PAP, że pierwszym tematem rozmów z Merkel był budżet UE na lata 2021-2027. - Powiedziałem, że propozycja budżetu jest dla nas nie do przyjęcia, że się nie zgadzamy z takim budżetem i będziemy zabiegać tu o zmianę. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że kanclerz rozumie nasze stanowisko - powiedział lider ludowców.

Jak poinformował, razem ze Schetyną pytali też Merkel o kwestię reparacji. - Merkel, odpowiadając na nasze pytanie w tej sprawie powiedziała, że premier Morawiecki w żaden sposób nie poruszył tej kwestii. Ja oceniam to jako wyjątkową obłudę ze strony premiera i tej ekipy, bo porusza kwestie reparacji w polskim parlamencie, a jak przychodzi do rozmów z tymi, którzy mieliby te reparacje płacić, to tej kwestii nie porusza. My, opozycja, ją poruszyliśmy - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że w rozmowie z kanclerz Niemiec pojawił się też temat praworządności w Polsce i prowadzonej wobec Polski procedury z art. 7 unijnego Traktatu. Jak mówił Kosiniak-Kamysz, Merkel powiedziała, że na ten temat też nie było rozmów z polskim premierem. - My za to mówiliśmy o naszej pozycji w UE. Wyraziliśmy nasze oczekiwane, że Polska pozostanie w głównym nurcie unijnym - podkreślił szef PSL. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak