Polskie Radio
Section05
Polskie Stronnictwo Ludowe

SONDAŻ PiS z samodzielną większością w Sejmie. Wyraźna przewaga nad KO

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na zdecydowane poparcie swoich wyborców. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskałoby 42,9 proc. głosów, co przełożyłoby się na 238 mandatów w Sejmie - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Konfederacja Lewica Razem Polskie Stronnictwo Ludowe polityka POLSKA

"Dla PSL wejście w koalicję z PiS byłoby zabójcze". Prof. Konarski o polskiej scenie politycznej

- PSL jest partią "obrotową", adaptującą się do różnych konfiguracji. Dziś ma problem tożsamościowy, pytanie, ile razy można wykonywać manewr polegający na znajdowaniu sobie silniejszych partnerów bez szkody dla siebie. Koalicja z PiS oznaczałaby wchłonięcie PSL przez tę partię - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mirosław Skowron Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe

Współpraca Koalicji Polskiej z ruchem Trzaskowskiego? Pasławska: potrafimy współdziałać z każdą siłą polityczną

- W polityce konkurujemy na dobre pomysły, na to, by do siebie przekonać, ale w sprawach ważnych potrafimy współpracować z każdą siłą polityczną, głosujemy zawsze za interesami Polaków - powiedziała Urszula Pasławska z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Urszula Pasławska PSL PSL-Koalicja Polska Polskie Stronnictwo Ludowe Rafał Trzaskowski

Mobbing w urzędzie w Olsztynie? Pracownica o zachowaniu dyrektora z PSL: próbował rozchylić mój dekolt

Pracownica Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie złożyła skargę na zachowanie dyrektora departamentu, działacza PSL, obwiniając go o "usiłowanie rozchylenia dekoltu". Urząd powołał komisję, która sprawę wyjaśnia, a dyrektorowi tymczasowo powierzono pracę w innym departamencie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL policja Olsztyn regiony molestowanie seksualne Polskie Stronnictwo Ludowe

PiS negocjuje z PSL ws. koalicji? Stefan Krajewski: ja takich rozmów nie prowadzę

- Mamy czas wakacji, więc takich tematów trzeba trochę dla mediów, by było o czym rozmawiać. Być może ktoś komuś coś proponuje, ale nie mam na ten temat informacji - powiedział Stefan Krajewski, poseł PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Polskie Stronnictwo Ludowe PSL-Koalicja Polska Prawo i Sprawiedliwość PSL Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo koalicja

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski opozycja Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty PiS Katarzyna Gójska Nasz komentarz

Marek Król: PO nie ma żadnych szans na pozyskanie elektoratu w mniejszych miejscowościach

- Pójście PSL-u do miast będzie tak samo efektywne jak pójście PO do wsi. To wbrew naturze. Platforma nie ma żadnych szans, żeby pozyskać elektorat w mniejszych miejscowościach. PO ma nieukrywaną pogardę wobec tych ludzi - powiedział  w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Król Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Antoni Trzmiel

Libicki: utworzenie "Nowej Solidarności" ma obezwładnić Szymona Hołownię

- Próba utworzenia "Nowej Solidarności" to ruch wyprzedzający mający obezwładnić Szymona Hołownię, który po tym, jak osiągnął dobry wynik w wyborach, również zapowiedział utworzenie ruchu obywatelskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Adrian Klarenbach Jan Filip Libicki Polskie Stronnictwo Ludowe Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Dariusz Klimczak: stworzenie Funduszu Medycznego jest zasadne, ale potrzebne jest jasne finansowanie

- To była prosta ustawa prosta do napisania, a stworzono bazyliszka prawno-medycznego, który nie pomaga, tylko straszy swoją konstrukcją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak, odnosząc się do projektu aktu prawnego powołującego Fundusz Medyczny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Fundusz Medyczny