Polskie Radio
Section05
Polskie Stronnictwo Ludowe

PR24 Poseł PSL mówi o możliwych poprawkach ws. "lex wiatrak": nie chcemy żadnych rozwiązań, które będą wbrew ludziom

- Ustawa wiatrakowa jest na początku prac legislacyjnych, dopiero w tym tygodniu trafi do komisji, będzie pierwsze i drugie czytanie. Myślę, że kwestie sporne będą dyskutowane i poprawiane, mogą być zgłaszane poprawki. Trzeba będzie podjąć decyzję, jeżeli okaże się, że ustawa jest do poprawki, będzie nowy projekt - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Bożena Żelazowska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach odnawialne źródła energii Polskie Stronnictwo Ludowe afera wiatrakowa

PR24 "Nie podpisałem się pod tym projektem". Poseł PSL o nowelizacji ustawy wiatrakowej

- Musimy stanąć po stronie mieszkańców. Zapoznamy się z projektem, PSL będzie jak najbardziej za tym, by go dopracować. Nie podpisałem się pod tym projektem i z tego, co wiem, nikt z Trzeciej Drogi - PSL tego nie zrobił - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Orliński (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach odnawialne źródła energii Polskie Stronnictwo Ludowe

PR24 Projekt Lewicy ws. legalnej aborcji. Poseł PSL: nie poprzemy go, w tej kwestii jesteśmy bardzo konserwatywni

- W tej kwestii jesteśmy bardzo konserwatywni. W kampanii wyborczej podkreślaliśmy, że opowiadamy się za powrotem do kompromisu aborcyjnego. Nie poprzemy rozwiązań proponowanych w tym zakresie przez Lewicę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Polskie Radio 24 aborcja Nowa Lewica polityka Polskie Stronnictwo Ludowe

Umowa koalicyjna przewiduje likwidację CBA. Żaryn: to szkodliwy postulat, który spowoduje realne szkody w państwie

- Likwidacja CBA, przewidziana w umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Lewicy, spowoduje realne szkody w państwie; zarzuty o upolitycznieniu i upartyjnieniu CBA są bałamutne i mają utorować drogę do likwidacji tej służby - ocenił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Centralne Biuro Antykorupcyjne Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo polityka umowa koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Polska 2050 Nowa Lewica

Opozycja utworzy rząd? Poseł PiS: jeśli tak, to rozsadzą go różnice w kwestiach światopoglądowych

- Wśród ugrupowań opozycyjnych - Polskiego Stronnictwa Ludowego, Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Nowej Lewicy - są wyraźne różnice dotyczące kwestii światopoglądowych. Mogą one rozsadzić przyszłą koalicję - w wypadku naciskania na realizację tych postulatów przez jedną ze stron - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisiecki polityka Adrian Klarenbach Donald Tusk koalicja obywatelska Polska 2050 Polskie Stronnictwo Ludowe Nowa Lewica

"Rolnicza dwunastka". Sawicki: będę ją wspierał. Wiele zapisanych tam pomysłów jest wartych rozważenia

- Dwunastka dla rolnictwa to pomysł OPZZ, będę go wspierał. Jeśli organizacje rolnicze są gotowe, z konkretnymi projektami, będę się nad nimi pochylał. Będę je czytał, a jeśli trzeba - poprawiał. Wiele rzeczy tam zapisanych jest wartych rozważenia - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe PSL

Kto utworzy nowy rząd? Rzecznik PiS: rozmowy się toczą, ale politycy PSL mówili, że woleliby współpracę z nami

- Rozmowy się toczą. Byłem świadkiem, jak politycy PSL mówili, że woleliby współpracę z nami, oni widzą lewackie zapędy ideologiczne Lewicy i PO - powiedział w poniedziałek rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość PiS Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Mateusz Morawiecki Sejm rząd koalicja polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Polska 2050 lewica

Po konsultacjach ws. tworzenia rządu. Poseł PSL: wierzę w możliwość porozumienia z prezydentem

- Będziemy usatysfakcjonowani, jeżeli pan prezydent podejmie szybkie działanie i zrealizuje wolę wyborców, a władza w Polsce zmieni się bez zbędnych celebracji i "ostatnich namaszczeń", że będziemy mogli wprowadzać dobre zmiany dla Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory 2023 Sejm Andrzej Duda Urszula Pasławska polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe