Polskie Radio

Drugi koncert z cyklu "Kawiarenka Słodkiego Radia Retro"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 20:00
W niedzielę 10 marca o godzinie 17.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się drugi koncert "Kawiarenki Słodkiego Radia Retro" nawiązujący do legendarnego cyklu Programu 1 Polskiego Radia.
Kawiarenka Słodkiego Radia Retro
Kawiarenka Słodkiego Radia RetroFoto: Polskie Radio

Podczas kolejnego spotkania nie tylko nie zabrakło wspomnień o Danucie Żelechowskiej oraz o Janie Zagoździe - twórcach "Słodkiego Radia Retro" - można było również usłyszeć głosy legendarnych prowadzących. Pojawiły się też anegdoty, ciekawostki i przede wszystkim znakomita polska retro muzyki. Tym razem w "Kawiarence Słodkiego Radia Retro" zagrał Maciej Klociński a w stylu retro zaśpiewała Katarzyna Ignatowicz (sopran dramatyczny).

Artystka jest absolwentką Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Wykonuje obszerny repertuar: utwory operowe, operetkowe, musicalowe, filmowe, sakralne, pieśni ludowe i patriotyczne, poezję śpiewaną, piosenkę aktorską, piosenki retro. Tworzy także własne utwory - pieśni w języku hiszpańskim, które były prezentowane m.in. w hiszpańskojęzycznych programach radiowych (argentyńskim i meksykańskim), a ostatnio także w hiszpańskiej telewizji ("Got Talent España").Katarzyna Ignatowicz przyznaje, że uwielbia folklor, dlatego można ją również usłyszeć w tradycyjnym stroju krakowskim przed Bramą Floriańską w Krakowie.

Koncerty Programu 1 Polskiego Radia nawiązują do popularnej audycji nadawanej na antenie radiowej Jedynki przez blisko pół wieku oraz do spotkań w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, których początki sięgają czerwca 1998 roku.

Spotkanie poprowadzili: Maria Szabłowska i Paweł Sztompke z radiowej Jedynki. Nagranego spotkania można będzie posłuchać w różnych audycjach muzycznych na antenie Programu 1 Polskiego Radia, a także na stronie jedynka.polskieradio.pl.

(mat. prasowe/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Żelechowska - uosobienie radiowca

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 12:43
To jedna z najwspanialszych i najpiękniejszych osób, które poznałem w życiu i radiu - mówił dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke. Zmarła dziennikarka Danuta Żelechowska przez blisko pół wieku popularyzowała historię polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Zagozda archiwalny: brak mi melodyjnych piosenek, bo piosenka to musi być melodia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:44
Na warszawskich Powązkach pożegnaliśmy Jana Zagozdę, legendę Polskiego Radia. Z radiofonią związał się jeszcze podczas studiów w 1953 roku. Później zatrudniono go, jako inżyniera dyżurnego. Powodowany pasją do radia i muzyki archiwizował dźwięki warte utrwalenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jańcio Szperańcio" – reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 16:56
Rodzice Jana Zagozdy mieli przed wojną radio z gramofonem i parędziesiąt szelakowych płyt. Mały Janek słuchał ich bez przerwy. Dochodziło nawet do tego, że podczas postu mama musiała zamykać gramofon w szafie na klucz.
rozwiń zwiń