Polskie Radio

Nowa stacja w Polskim Radiu: Polskie Radio Kierowców przez całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:22
Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która dostępna będzie w technologii DAB+i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni br. Innowacyjny projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Całodobowe Polskie Radio Kierowców będzie stacją całkowicie sprofilowaną na potrzeby zmotoryzowanych słuchaczy. Atrakcyjna ramówka, znakomici dziennikarze motoryzacyjni, doskonałe poradnictwo i raporty z dróg krajowych w kilku wersjach językowych będą atutem stacji dostępnej na żywo i w podcastach w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, internecie oraz w systemie DAB+.

-Bezpieczeństwo na drogach od lat jest jednym z tematów misyjnych w Polskim Radiu, dotyczy przecież nas wszystkich i naszych najbliższych - mówi Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. - Pokolenia kierowców korzystają z informacji przekazywanych w popularnej audycji "Radio kierowców" w Programie Pierwszym. Cenią też inne nasze audycje poświęcone tej tematyce. Projekt nowej stacji w systemie DAB+ jest odpowiedzią na ich potrzeby i zainteresowanie, ale jest też znakiem czasu: nowe technologie dają nowe możliwości - dodaje.

Obecnie sieć nadawcza Polskiego Radia S.A. w technologii DAB+ obejmuje 25 stacji nadawczych, które pokrywają sygnałem 31,6 % powierzchni kraju i zapewniają odbiór cyfrowego radia przez ok. 20,7 mln osób (54%). Jesienią 2020 roku uruchomione zostaną kolejne nadajniki, dzięki którym sygnał będzie dostępny na ok. 45% powierzchni Polski, w tym także wzdłuż głównych dróg i autostrad, a dostęp do radiofonii cyfrowej DAB+ uzyska ok 67 % mieszkańców.

Do 2023 Polskie Radio S.A. planuje pokrycie sygnałem 61,5 % powierzchni kraju i zapewnienie dostępu do cyfrowego radia dla 30,3 mln słuchaczy. Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami „Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej” (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 r.

Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie, a nowa aplikacja mobilna Polskiego Radia już zyskała ogromne uznanie użytkowników.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka" na Zakopiance

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 17:10
Skrzyżowanie na drodze ekspresowej nr 7 (Zakopianka) w pobliżu miejscowości Krzyszkowice. To właśnie tam przed konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem mieszkańcy blokowali ruch, bo od wielu lat dopominają się o przebudowę skrzyżowania, tak by było bezkolizyjne dla pieszych i aut jadących drogą podporządkowaną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka". Interwencyjna audycja Programu 1 Polskiego Radia z Zieleńca

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:12
Radiowa Jedynka zmierzyła się z kolejnym tematem dotyczącym bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W piątek (13 marca) Patryk Kuniszewicz i Maciej Walecki odwiedzili Zieleniec, by w interwencyjnej audycji "Bezpieczna Jedynka" poruszyć sprawę tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło tam kilka dni temu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezpieczna Jedynka". Jak wygląda pomoc drogowa w czasie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 18:30
Na całym świecie trwa pandemia koronawirusa, ale pewne sprawny w naszym życiu nie zmieniają się. Niektórzy z nas muszą wybrać się do pracy, jechać do przychodni bądź zrobić zakupy. W tym celu często korzystamy z auta. A co w przypadku, kiedy samochód się zepsuje lub dojdzie do kolizji?
rozwiń zwiń