Polskie Radio
Section05
Zakopianka

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na Zakopiance w Gaju, zmiana w organizacji ruchu

Dzisiaj rano rozpoczęły się utrudnienia na drodze krajowej nr 7, czyli Zakopiance w Gaju związane z kolejnym etapem budowy węzła drogowego. Zamknięty zostanie ok. 200-metrowy odcinek jezdni w kierunku Myślenic, a ruch z niego będzie skierowany na jeden pas jezdni przeciwnej.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Zakopianka drogi korki małopolskie GDDKiA Kraków kierowcy samochody infrastruktura

Poprawa bezpieczeństwa na zakopiance. GDDKiA ogłosiła przetarg na nowy węzeł w Krzyszkowicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę węzła drogowego na drodze krajowej nr 7, czyli Zakopiance w Krzyszkowicach k. Myślenic. Inwestycja - pozwoli na bezkolizyjny wjazd na drogę - ma być gotowa w dwa lata po podpisaniu umowy z wykonawcą.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców GDDKiA drogi bezpieczeństwo na drodze Zakopianka Zakopane małopolskie kierowca samochody budowa infrastruktura

Za nami upalny weekend i kolejny rekord przejazdów przez tunel na Zakopiance

W minioną niedzielę przez tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich na Zakopiance przejechało 40 tys. 524 samochodów – podała GDDKiA. Poprzednia kumulacja ruchu w tunelu na Zakopiance padła podczas długiego sierpniowego weekendu: 12 sierpnia przejechało nim 38 tys. 91 samochodów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online drogi bezpieczeństwo na drodze Zakopianka tunel Kraków

Trasa S7. Duże zainteresowanie wytyczeniem nowej zakopianki

Pięć firm złożyło oferty na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla przyszłej S7 pomiędzy Krakowem i Myślenicami. Najkorzystniejszą z nich drogowcy wybiorą po weryfikacji przez komisję przetargową złożonych dokumentów. Trasa S7, to jeden z najważniejszych szlaków drogowych w Polsce, który łączy północ z południem kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycje GDDKiA drogi Zakopianka

Tatry zamknięte dla turystów. W całych polskich górach ekstremalnie trudne warunki

Na wniosek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego został zamknięty cały obszar Tatr po polskiej stronie. W Tatrach obowiązuje czwarty - wysoki - stopień zagrożenia lawinowego i cały czas przybywa śniegu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody Tatry Karkonosze małopolskie Zakopane TOPR GOPR Zakopianka