Polskie Radio

Nowy "Radiobook" Polskiego Radia. Gabriela Zapolska – "Sezonowa miłość"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 13:56
"Radiobook" to nowy projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły. Tym razem jest to jeden z najlepszych utworów Gabrieli Zapolskiej - "Sezonowa miłość". 
.
.Foto: grafika/Polskie Radio

 Gabriela Zapolska słynęła z wyśmiewania małostkowości, obłudy i intryganctwa mieszczaństwa z przełomu XIX i XX wieku. Nie oszczędzała też elity intelektualnej i finansowej każdego z trzech zaborów. 

Zanim "Sezonowa miłość" ukazała się jako jeden wolumin w 1905 roku, była przez ponad pół roku prezentowana w odcinkach na łamach "Kuriera Warszawskiego". Historia opowiedziana na kartach powieści przez Zapolską rozgrywa się w Zakopanem. Na tle zapierającej dech w piersiach górskiej przyrody czytelnik obserwuje letników ze wspomnianych elit, którzy wikłają się w rozmaite układy towarzyskie i matrymonialne, dopuszczają się licznych zdrad, a podczas imprez zachowują się w sposób dalece nielicujący z ich statusem. Zapolska nie oszczędziła też górali, których napiętnowała za chciwość. 

Towarzyskie historie u stóp Tatr wspaniale zinterpretowała głosem wybitna aktorka teatralna i filmowa Marta Lipińska, przez słuchaczy radiowych z pewnością kojarzona z genialną rolą Pani Elizy w cyklu słuchowisk Jacka Janczarskiego "Kocham pana, panie Sułku". 

Tytuł: Sezonowa miłość

Data premiery: 26/10/2020

Autor: Gabriela Zapolska

Czyta: Marta Lipińska

Ilość odcinków: 45

Rok produkcji: 1992

ISBN - 978-83-65542-14-4

**************

W "Radiobooku" prezentowane są powieści, lektury szkolne oraz białe kruki autorów takich, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust i Stanisław Ignacy Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

"Radiobooki" są dostępne bezpłatnie na nowym kanale na YouTube i na Facebooku. Pojawią się też w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników. 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr

Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą. Nowy projekt Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 16:00
W "Radiobooku" znajdą się najwybitniejsze dzieła literackie - powieści, lektury szkolne oraz "białe kruki" takich autorów, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez crème de la crème polskiej sceny aktorskiej, m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera i wielu innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 11:00
W piątek 16 października po raz pierwszy zabrzmiał sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne jest w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.
rozwiń zwiń