Polskie Radio
Section05
drogi

"Do Zakopanego będzie się jechało o wiele szybciej"

„Budowa Zakopianki jest realizowana konsekwentnie i wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli już niedługo cieszyć się dobrym dojazdem do Zakopanego” - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że cieszy się, iż inwestycja jest realizowana bez przeszkód. O przebudowie Zakopianki mówił w audycji Gorący Temat Marcel Klinowski z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Zakopianka Zakopane drogi inwestycje Beata Szydło

NIK krytykuje ratownictwo na autostradach i ekspresówkach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, dotyczący działaniach ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Kontrola wykazała, że rozwiązania prawne, organizacyjne i infrastrukturalne umożliwiają sprawne prowadzenie działań ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Brakuje jednak jednego, centralnego organu koordynującego działania wszystkich jednostek. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli drogi autostrady motoryzacja

Bezpieczeństwo na drodze podczas wakacyjnej wyprawy

- Nieuważność za kierownicą, rozproszenie, przemęczenie związane z tym, że rusza się po długim czasie w wakacyjną trasę powodują, że popełnia się wiele błędów – powiedział w Magazynie Motoryzacyjnym dziennikarz motoryzacyjny Damian Śmigielski. W programie eksperci opowiedzieli także o tym, czego nie powinniśmy zażywać siadając za kierownicą.
Zobacz więcej na temat:  drogi wakacje motoryzacja alkohol pijani kierowcy