Polskie Radio

Adam Bogoryja-Zakrzewski ze Studia Reportażu Polskiego Radia reportażystą 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 22:45
Znamy już laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2020. Tytułem radiowego reportażysty roku za odkrywanie świata wymagające dużego zaangażowania i często także odwagi osobistej uhonorowano Adama Bogoryję-Zakrzewskiego ze Studia Reportażu Polskiego Radia. Otrzymał statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych ufundowaną przez Polskie Radio.
Statuetki Melchiorów
Statuetki MelchiorówFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin zdobyła specjalne wyróżnienie w kategorii Premiera Roku za reportaż "Śpiewajcie wolność", który uchwycił zaangażowanie i entuzjazm studentów KUL - organizatorów koncertu Joan Baez z 1985 roku.

melchiory wojciech kusinski a 1200.jpg
Konkurs Reportażystów Melchiory

Srebrnymi Melchiorami i nagrodami w wysokości 10 tysięcy złotych uhonorowano: Agnieszkę Czyżewską–Jacquemet z Polskiego Radia Lublin za reportaż "Towarzysz śmierci" oraz Katarzynę Michalak, również z Polskiego Radia Lublin, za reportaż "Jestem człowiekiem uchem".

W telewizyjnej kategorii Inspiracja Roku jury przyznało nagrodę Beacie Bajkiewicz z TVP 3 Warszawa, autorce reportażu "Zmysły wojny" - za przedstawienie roli kobiet w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. W tej kategorii Statuetkę Srebrnego Melchiora ufundowała Prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, a nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski.

Czytaj również:

Mistrzów reportażu wybierało jury w składzie: przewodnicząca Irena Piłatowska-Mądry, Anna Sekudewicz, Andrzej Brzoska, Maciej Drygas i Arkadiusz Gołębiewski.

ADAM BOGORYJA-ZAKRZEWSKI - REPORTAŻE

Czytaj także

Melchiory 2014 przyznane. Oto najlepsi polscy reportażyści

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 12:00
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów MELCHIORY odbył się już po raz 10. Statuetki Melchiora otrzymali autorzy najlepszych reportaży radiowych, prasowych i telewizyjnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Melchiory 2015. Znamy nazwiska laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 09:00
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów "Melchiory" został rozstrzygnięty już po raz 11. Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek 25 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń