Polskie Radio
Section05
Anna Dudzińska

Anna Dudzińska: architektura Dubaju, choć spektakularna, mnie nie zachwyca

- To takie miejsce na Ziemi, od którego uciekamy jako intelektualiści, a w którym powinniśmy się bardzo mocno przeglądać. Uważam, że Dubaj nie jest miastem przyszłości, tylko teraźniejszości; tych splątanych różnych narodowości. To miasto traktowane jako przedsiębiorstwo, co jest w wielu swoich aspektach troszeczkę przerażające, a jednocześnie bardzo czytelne - mówiła w Dwójce Anna Dudzińska, autorka książki "Dubaj. Miasto innych ludzi".
Zobacz więcej na temat:  Dubaj Bliski Wschód literatura Anna Dudzińska Dwójka Jakub Kukla

Córka Pieskowa stażystką w PE. "Ta wiadomość była szokiem"

- Dla ludzi, którzy śledzą, co dzieje się w Parlamencie, co dzieje się w Unii, jak próbuje UE walczyć z rosyjską dezinformacją i ingerencją, ta wiadomości była szokiem - mówiła na antenie radiowej Jedynki o zatrudnieniu przez europosła córki rzecznika Kremla Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Płomecka Unia Europejska Rosja Parlament Europejski Piotr Pogorzelski Anna Dudzińska

Po konkursie dla reportażystów

15 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego - o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Najważniejsze laury zdobyli: Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Anna Dudzińska z Polskiego Radia Katowice, Jolanta i Andrzej Rudnikowie z Polskiego Radia Koszalin oraz Ewelina Kosałka-Passia z Polskiego Radia Katowice.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Iza Żukowska Teresa Bochwic Alicja Grembowicz Ewelina Kosałka-Passia Anna Dudzińska Jolanta Rudnik Andrzej Rudnik