Polskie Radio

Lola Lennox – czy powtórzy sukces sławnej matki?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:22
"Wherever You Go" – taki tytuł nosi świeżutka piosenka Loli Lennox, córki Annie, byłej wokalistki duetu Eurythmics. Czy obdarzona świetnymi muzycznymi genami dziewczyna ma szanse zrobić karierę podobną do tej, jaka stała się udziałem jej słynnej mamy?
Lola Lennox
Lola LennoxFoto: Forum / Image Press / BACKGRID

– Napisałam "Wherever You Go" z myślą o ludziach, za którymi tęsknię – wyznała Lola w wywiadzie dla magazynu "Metro". Chodziło jej konkretnie o rodzinę i znajomych, których zostawiła w Londynie po tym, jak kilka lat temu przeniosła się do Los Angeles, by tam spróbować rozkręcić muzyczną karierę.

Lola Lennox - "Wherever You Go", źródło: YouTube / Lola Lennox

Czy jej się to uda? Teoretycznie ma ku temu predyspozycje. Jako córka Annie Lennox, jednej z najważniejszych wokalistek brytyjskiej sceny muzycznej lat 80. i 90., z pewnością dorastała otoczona dobrą muzyką. Ponoć już w wieku 7 lat zaczęła pobierać lekcje gry na pianinie, a jako nastolatka zaczęła wykonywać skomponowane przez siebie piosenki.

Z objawieniem muzycznego talentu światu Lola jednak się nie spieszyła. Tak naprawdę pozostawała anonimowa dla szerszego grona fanów aż do kwietnia 2020 roku, kiedy to wystąpiła u boku swej matki podczas wirtualnego koncertu w ramach cyklu "One World: Together At Home". Miała wówczas ukończone 29 lat.

Annie & Lola Lennox – "There Must Be An Angel" (One World: Together At Home), źródło: YouTube / Global Citizen

"Wherever You Go" to już czwarty singiel w dorobku wokalistki. Ma popowe brzmienie, chwytliwą melodię i pozytywny przekaz, a na dodatek jego współproducentką jest nie kto inny, jak Annie Lennox. Czy to wystarczy, by kariera 30-letniej artystki wreszcie nabrała rumieńców?

Lola stoi przed niezwykle trudnym zadaniem, musi bowiem sprostać legendzie własnej matki. Taka sztuka udaje się bardzo nielicznym, historia zna za to wiele przypadków artystów, którzy wprawdzie zaistnieli na rynku muzycznym, ale nie zbliżyli się osiągnięciami do swoich sławnych rodziców – wystarczy wspomnieć Juliana Lennona czy Eliot Sumner, córkę Stinga i rówieśnicę Loli, która dekadę temu założyła dość obiecujący zespół I Blame Coco, ale w ostatnich latach słuch o niej zaginął.

kc

Czytaj także

Wymarzone Boże Narodzenie Annie Lenox (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 00:00
Szkocka wokalistka przyszła na świat pierwszego dnia Świąt 1954 roku. Obejrzyjcie wywiad Piotra Metza z Annie Lenox.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurythmics o robotach i uczuciach

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 14:00
Lider klasyków syntezatorowego popu Dave Stewart opowiadał w dwuczęścciowej audycji "Strona 1 Strona 2" o jednej z najlepszych płyt zespołu, "Touch".
rozwiń zwiń