Polskie Radio

Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu - transmisje i serwis multimedialny

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 07:29
W Warszawie trwa XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. Polskie Radio, patron medialny wydarzenia, zaprasza na relacje, wywiady oraz na bezpośrednie transmisje z przesłuchań oraz koncertów specjalnych.
XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina
XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka ChopinaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Wydarzenia te transmituje Dwójka - współorganizator Konkursu. Audycje anten Polskiego Radia o tym wydarzeniu znajdą się w specjalnym serwisie konkurschopinowski.polskieradio.pl. 

logo
PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

Radiowa Jedynka przygotowała codzienne serwisy konkursowe - w "Muzycznej Jedynce" i w "Ekspresie Jedynki" oraz cykl audycji Adama Rozlacha "Konkurs Chopinowski". 

. 

Program 2 Polskiego Radia, współorganizator wydarzenia, transmituje całość Konkursu Chopinowskiego - wszystkie przesłuchania w każdym z etapów i wszystkie koncerty – począwszy od uroczystego wieczoru inauguracyjnego, aż po koncert laureatów. Codzienne transmisje wzbogacone będą bieżącymi informacjami, relacjami oraz rozmowami z jurorami, uczestnikami Konkursu i ekspertami - nadawanymi również ze specjalnego Studia Konkursowego Programu 2 Polskiego Radia w Filharmonii Narodowej. Stacja transmituje również archiwalne materiały z poprzednich Konkursów. 

Filmy z XVIII Konkursu Chopinowskiego znajdziesz w oficjalnym kanale Dwójki w serwisie YouTube.com - TUTAJ

logo 

Trójka uruchomiła Studio Specjalne Konkursu Chopinowskiego (godz. 11.45), w którym m.in.: komentarze, opinie i omówienia oraz zapowiedzi transmisji na antenie Dwójki.

. .

Z kolei Czwórka prezentuje m.in. zapowiedzi przesłuchań, sylwetki uczestników oraz jurorów - od 4 do 23 października w audycji "Stacja Kultura" (od poniedziałku do piątku, ok. godz. 10.40).

. .

Szeroko Konkurs relacjonuje Polskie Radio Chopin - patron medialny wydarzenia. Cyfrowa stacja zaplanowała 10 studiów komentatorskich, w których znajdą się podsumowania każdego z etapów przesłuchań. 1 października, w przeddzień koncertu inauguracyjnego Konkursu Chopinowskiego i w Międzynarodowym Dniu Muzyki, na stronie oraz Facebooku anteny zostanie udostępniony Koncert Laureatów "I Alternatywy Konkursowej Polskiego Radia Chopin dla dzieci i Młodzieży" ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana

Filmy z XVIII Konkursu Chopinowskiego znajdziesz w oficjalnym kanale Dwójki w serwisie YouTube.com - TUTAJ

prd.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - audycje muzyczne dla dzieci w PR Dzieciom

Transmisje wideo z konkursu inauguracyjnego i konkursów laureatów, a także transmisje wideo ze wszystkich przesłuchań konkursowych znaleźć można, już po emisji, w specjalnym serwisie konkurschopinowski.polskieradio.pl. Publikowane są tu audycje poświęcone Konkursowi (ze wszystkich Anten Polskiego Radia), nie zabraknie również wspomnień Jerzego Waldorffa. Z kolei w cyfrowym kanale "Konkursy Chopinowskie" znajdą się m.in. wykonania laureatów z lat 1975-2015 oraz wybrane materiały z konkursów z lat 1960-1970. 

Podczas I Koncertu Laureatów – w czwartek 21 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej – Polskie Radio wręczy swoją nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę radiowego już od I Konkursu – w 1927 roku.  

Sponsorzy Sponsorzy

mat. pras./rk 

Czytaj także

Znamy wyniki eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 22:00
W piątek wieczorem (23.07) poznaliśmy nazwiska 87 pianistów, którzy zakwalifikowali się do I etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina. Wśród nich jest 16 Polaków. Od 12 lipca 151 pianistów z całego świata współzawodniczyło o zakwalifikowanie do I etapu konkursu. Zmagania młodych artystów można było oglądać dzięki streamingowi wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielka gra. Rzecz o Konkursach Chopinowskich". Wspomnienia Jerzego Waldorffa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 12:11
W tygodniu (27.09-1.10) w cyklu "To się czyta" przypomnieliśmy głośną książkę legendarnego krytyka muzycznego Jerzego Waldorffa - "Wielka Gra - rzecz o Konkursach Chopinowskich", której nowe wydanie, ze wstępem i dodatkowym rozdziałem Jacka Hawryluka, ukazało się nakładem wydawnictwa ZNAK. Czytał Jarosław Gajewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Brzezińska: symbolika Fryderyka Chopina jest w nas silnie zakorzeniona

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 18:46
- Projektowanie plakatu związanego z Chopinem jest trudne. Mamy skojarzenie z jego portretem, Żelazową Wolą i wierzbami, jesienią. Artysta ma więc za zadanie stworzyć plakat tak, że kiedy na niego patrzymy, to właściwie nie potrzebujemy już napisów. I właśnie takie plakaty będziemy pokazywać - mówiła w Dwójce Anna Irena Brzezińska z Galerii SPOT W., gdzie można oglądać wystawę "Muzyka Chopina".
rozwiń zwiń