Polskie Radio

Polskie Radio 24 czyli informacje przez całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 10:00
Po raz pierwszy w Polsce słuchacze otrzymują kanał, na którym mogą posłuchać wiadomości, komentarzy i rozmów ze wszystkich anten Polskiego Radia.
Audio

Polskie Radio 24 to radio informacyjne nadające przez całą dobę w Internecie. Projekt przygotowany został przez dziennikarzy Informacyjnej Agencji Radiowej dostępny jest już na platformie moje.polskieradio.pl. 

Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński podkreśla, że projekt Polskie Radio 24 jest innowacyjny w skali europejskiej. Dyrektor IAR Monika Kaniewska powiedziała, że Polskie Radio 24 jest adresowane do ludzi ciekawych świata.

 

Ramówka stacji tworzona jest w oparciu o najlepsze audycje informacyjne i publicystyczne Polskiego Radia. Dzięki temu w jednym miejscu internauci posłuchają "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki, "Zapraszamy do Trójki" i "Salonu Politycznego" z Trójki, magazynów Jedynki – "Polska i Świat" czy "Z Kraju i ze świata" a nawet audycji publicystycznych Programu Piątego - Radia dla Zagranicy oraz niektórych audycji Czwórki.

Jeszcze nie ma na kontynencie internetowej stacji radiowej, w której 90 procent czasu poświęcano by na informację i publicystykę.

Polskie Radio 24 nadaje dzienniki Programu 1 i 3, poprzedzane informacjami Radia Kierowców, przygotowywanymi przez dziennikarzy Informacyjnej Agencji Radiowej 

Polskie Radio 24 to także relacje na żywo dziennikarzy IAR z całego kraju w tym z Sejmu, Senatu, Pałacu Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także z miejsc, gdzie nie może zabraknąć reportera m.in. miejsc klęsk żywiołowych, wypadków i katastrof.

Na program Polskiego Radia 24 składają się też najnowsze relacje korespondentów zagranicznych Polskiego Radia m.in. z Moskwy, Mińska, Paryża, Delhi, Pekinu, Kijowa, Rzymu, Londynu, Lizbony, Waszyngtonu i Chicago.

W nowym kanale internetowy na platformie moje.polskie.pl pojawiać się będą także relacje reporterów publicznych rozgłośni regionalnych współpracujących z Polskim Radiem.

Z Polskim Radiem 24 słuchacze przeniosą się na areny najważniejszych imprez sportowych obsługiwanych na żywo przez redakcję sportową IAR  kierowaną przez redaktora Tomasza Zimocha.

Czytaj także

Portal polskieradio.pl wyróżniony - zobacz nas!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 00:05
Polskie Radio ma najlepszy informacyjny serwis internetowy wśród stacji radiowych – ocenili specjaliści branży interaktywnej dla wirtualnemedia.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gala Polskiego Radia - zobacz cały koncert

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 22:10
Uroczystym zwieńczeniem obchodów 85-lecia Polskiego Radia była wielka Gala z udziałem Stinga, która odbyła się 17 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń