Polskie Radio

"Lubię, bo polskie". Znamy laureatów nagród gospodarczych PR

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 10:00
Spółki i firmy: PZU SA, PKN Orlen SA, ML System SA oraz Bank Gospodarstwa Krajowego to laureaci 5. Rankingu Gospodarczego Polskiego Radia LUBIĘ, BO POLSKIE 2021. Po raz kolejny docenione zostały firmy najlepiej działające w czasie epidemii COVID-19. Wyniki ogłoszone zostały w piątek, 26 listopada, podczas audycji ekonomicznej "Winien i Ma" w radiowej Trójce.
Laureatów tegorocznej edycji rankingu poznaliśmy 26 listopada w specjalnej audycji Winien i Ma na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
Laureatów tegorocznej edycji rankingu poznaliśmy 26 listopada w specjalnej audycji "Winien i Ma" na antenie Programu 3 Polskiego Radia.Foto: www.polskieradio.pl

Finał V edycji ogólnopolskiego rankingu – organizowanego przez Polskie Radio oraz redakcje Jedynki i Trójki Polskiego Radia – odbył się, z oczywistych powodów, bez uroczystej gali wręczenia nagród. Niezmiennie jednak Polskie Radio – informując o konkursie i przedstawiając nominowane firmy i produkty na antenach Jedynki i Trójki – zachęcało słuchaczy do wspierania polskiej gospodarki poprzez świadome wybory konsumenckie. – Organizując ranking promujemy modę na kupowanie dobrych polskich produktów i korzystanie z usług, które oferują rodzime firmy – mówi Wojciech Surmacz, prezes PAP i przewodniczący kapituły "Lubię, bo polskie".

Laureatów tegorocznej edycji "Lubię, bo polskie" poznaliśmy 26 listopada w specjalnej audycji "Winien i  Ma" na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku wyraźnie sprecyzowanych kategoriach. W tym roku – już po raz drugi w historii Nagród – Kapituła skupiła się mocniej na tych producentach, którzy najlepiej radzą sobie na rynku w tym trudnym, pandemicznym czasie.

W kategorii "Najlepsza Polska Usługa 2021" pierwsze miejsce przypadło PZU SA za kompleksowy program profilaktyczny "Droga do zdrowia z PZU". W tej kategorii nagradzane są firmy, które są pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami nowoczesnych produktów usługowych. Drugim miejscem wyróżniony został Cyfrowy Polsat SA za Polsat Box, a trzecim – Bank Pekao SA za usługę PeoPay Kids.

Produktem Innowacyjnym 2021 został Quantum Glass, czyli "szyba przyszłości" firmy ML System SA. W tej kategorii nagradzane są firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania – produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą. Kapituła przyznała też dwa drugie miejsca: firmie Nestmedic SA za Pregnabit (mobilne KTG pozwalające na bezpieczne i wiarygodne monitorowanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy; a także Triggo SA za pojazd Triggo (dwuosobowy czterokołowiec elektryczny przeznaczony do poruszania się w mieście).

Nagrodą Polska Marka 2021 wyróżniane są firmy, które zbudowały silną rozpoznawalność swojej marki w Polsce lub na świecie. Pierwsze miejsce w tej kategorii przypadło krajowemu koncernowi paliwowemu PKN Orlen SA, drugie – Asseco Poland SA, a trzecie KGHM Polska Miedź SA.

W kategorii "Firma najlepiej Działająca w Czasie Pandemii COVID-19" laureatem został Bank Gospodarstwa Krajowego, drugie miejsce zajął Mercator Medical SA, a trzecie – Polski Fundusz Rozwoju SA. Nagroda ta wyróżnia firmy, które w tak trudnym otoczeniu potrafiły dostosować swoją działalność do wymogów "nowego rynku" lub skutecznie wspierały polską gospodarkę angażując się w działania ograniczające negatywne skutki pandemii.

Pierwsza edycja rankingu "Lubię, bo polskie" odbyła się w 2017 roku. Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronat medialny – Polska Agencja Prasowa SA. Zasady związane z przeprowadzeniem rankingu zawiera Regulamin.

Więcej o rankingu: Strona główna - Lubię bo polskie 2021 - polskieradio.pl

 

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Wzrost liczby odbiorców Polskiego Radia w czasie trwania Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 17:09
Program 2 Polskiego Radia, jako współorganizator oraz Polskie Radio i Polskie Radio Chopin, jako patron medialny wydarzenia był jednym z głównych nadawców informacji dotyczących XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. – Kultura jest naturalnym obszarem działania Polskiego Radia – podkreślił Krzysztof Czabański, Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podczas spotkania podsumowującego Konkurs Chopinowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Budzińska-Bennett, Leszek Możdżer czy Józef Skrzek? Polskie Radio przyzna Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:00
Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymali nominacje do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Statuetkę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio, a zwycięzcę poznamy w poniedziałek, 29 listopada wieczorem. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Telewizji Polskiej, zostaną wręczone również nagrody w pozostałych kategoriach, czyli: "Obraz" (nagradza kapituła TVP), "Słowo" (PAP) oraz "Idea" (rozgłośnie regionalne Polskiego Radia – Audytorium 17).
rozwiń zwiń