Polskie Radio

Czarne lato w środku zimy. Nowy singiel Red Hot Chili Peppers

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 13:31
Zespół Red Hot Chili Peppers opublikował nowy utwór "Black Summer". To zapowiedź albumu "Unlimited Love", który ukaże się 1 kwietnia.
Red Hot Chili Peppers wracają w starym składzie
Red Hot Chili Peppers wracają w starym składzieFoto: Forum / PA Images / Ian West

Nad nową płytą członkowie Red Hot Chili Peppers pracowali przez ostatnie dwa lata, z udziałem "syna marnotrawnego", czyli gitarzysty Johna Frusciante, który wrócił na łono zespołu po dziesięcioletniej przerwie. "Spędziliśmy tysiące godzin, wspólnie i osobno, doskonaląc nasze rzemiosło i pokazując je sobie nawzajem, aby stworzyć najlepszy album, na jaki nas stać" – piszą muzycy w oświadczeniu dla mediów.

W dalszej części komunikatu jest mowa o antenach dostrojonych do częstotliwości boskiego kosmosu oraz odczuwanej przez Anthony'ego Kiedisa i spółkę potrzebie niesienia światła dla świata, a także podnoszenia na duchu i jednoczenia ludzkości. "To nasza życiowa misja. Pracujemy, skupiamy się i przygotowujemy się do tego, aby być gotowymi wskoczyć na najwyższą falę, gdy ona nadchodzi. Ocean przyniósł nam potężną falę, której daliśmy się ponieść dzięki płycie, która jest sumą naszych żyć" – oznajmili członkowie kalifornijskiego kwartetu.

Jeśli ktoś po tych słowach poczuł wzmożony apetyt na nowy album Red Hot Chili Peppers, powinien przygotować się na długą muzyczną ucztę. Znajdzie się tam bowiem aż siedemnaście utworów, o m.in. takich tytułach, jak "Aquatic Mouth Dance", "The Great Apes", "Bastards of Light" czy "White Braids & Pillow Chair". Całość będzie otwierać piosenka "Black Summer", która jest zarazem pierwszym singlem wybranym do promocji płyty.

źródło: YouTube / Red Hot Chili Peppers

W nagraniu "Unlimited Love" wziął udział nie tylko najbardziej znany skład Red Hot Chili Peppers, ale również producent Rick Rubin – ten sam, któremu zespół zawdzięcza brzmienie swych bestsellerowych albumów "Blood Sugar Sex Magik" (1991), "Californication" (1999) oraz "By The Way" (2002).

kc

Czytaj także

"Nevermind" i "Blood Sugar Sex Magik" – albumy, które zmieniły bieg historii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 11:58
Tego samego dnia, 24 września 1991 roku, ukazały się albumy "Nevermind" i "Blood Sugar Sex Magik". Pierwszy uczynił z Nirvany głos pokolenia, a drugi katapultował Red Hot Chili Peppers na szczyty muzycznego show biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy album Red Hot Chili Peppers na ostatniej prostej

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 15:36
Chad Smith zdradza, jak idą prace nad kolejną płytą.
rozwiń zwiń