Polskie Radio

"Jestem tu" - nowy utwór grupy Harlem [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 11:00
Ukazujące się dziś nagranie "Jestem tu" i kolejny numer "Crazy Town", który ukaże się 10 maja, zapowiadają kolejną płytę grupy Harlem - "Nieznany świt". Single i płytę wydaje Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 
Singiel Jestem tu grupy Harlem
Singiel "Jestem tu" grupy Harlem Foto: Polskie Radio

"Jestem tu" i "Crazy Town" to utwory, w których tekstach słychać krzyk ich autora, Krzysztofa Jaworskiego, "Dżawora", współtwórcy i leadera zespołu HARLEM. To krzyk o zauważenie bezsilnej jednostki zagubionej we współczesnym świecie. Teksty przejmująco wyśpiewał wokalista grupy Marek Jakub Weigel

Teraz ukazuje się w "Jestem tu" - utwór skomponowany przez Jaworskiego. To historia inspirowana wydarzeniami trudnego okresu w życiu autora przed kilku laty. Emocjonalnie napisany kawałek o ludziach często w depresji, nierzadko młodych, pogubionych, zmarginalizowanych, których świat nie chce słyszeć. Otoczeni murem obojętności i szukają pomocnej dłoni, by ten mur przekroczyć. Utwór jest również dostępny w serwisach streamingowych


ZOBACZ ZWIASTUN: 


Chwilę później, 10 maja, pojawi się "Crazy Town", którego muzyka jest dziełem całego zespołu HARLEM. Miasto jest przenośnią, rodziną, społeczeństwem, systemem, w którym żyjemy. Labirynt, w którym żyjemy i się błąkamy z nadzieją na lepsze jutro. Dla każdego ta nadzieja jest czym innym, ale wszyscy usiłujemy przejść przez magiczny horyzont, za którym poprowadzi nas prawdziwe światło.

Choć to różne utwory, co dobrze pokazuje różnorodność płyty, z której pochodzą i którą zapowiadają, to grupa kreatywnych, młodych twórców filmowych z Gdańska, których "Dżawor" zaprosił do współpracy - Milena Szabat, Maciej Rybicki i Jakub Poterała - znalazła filmowy wspólny mianownik, by opowiedzieć właściwie jednym filmem poruszone przez "Dżawora" w tekstach dwóch utworów treści - jego emocjonalny przekaz pod wpływem własnych przeżyć i doświadczeń. Ostatni kadr teledysku do "Jestem tu" to pierwszy kadr teledysku do "Crazy Town". W obu, choć w innych przestrzeniach, temu samemu bohaterowi towarzyszą te same postaci. 


POSŁUCHAJ UTWORU "JESTEM TU": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał grupy Harlem 


Zapowiadana przez DYPTYK płyta zespołu HARLEM, zatytułowana "Nieznany świt", w sprzedaży cyfrowej i tradycyjnej pojawi się już 20 maja 2022.  

Single grupy Harlem, które zapowiadają płytę "Nieznany świt". Single grupy Harlem, które zapowiadają płytę "Nieznany świt".

mat. pras. / rk

Czytaj także

"Polski blues". Harlem w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 06:30
Trudno znaleźć dwóch innych polskich twórców, niż Tadeusz Nalepa i Bogdan Loebl, o których z takim przekonaniem można by powiedzieć, że ich życie to blues. Wspólne utwory tych dwóch przez lata stały się prawdziwym kanonem polskiego bluesa. W dniu piętnastej rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na premierę singla zespołu Harlem "Polski blues". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Cugowski "Nie czekaj na znak". Premiera albumu Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 11:55
Dwadzieścia lat czekał Wojtek Cugowski na wydanie płyty pod swoim imieniem, występując w tym czasie ze swoim bratem Piotrem w zespole BRACIA. Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała właśnie solowy album Artysty - "Nie czekaj na znak".
rozwiń zwiń