Polskie Radio
Section05
Krzysztof Jaworski

Bezpieczeństwo nad wodą. Dzieci i młodzież uczą się reagować na zagrożenie. Jak?

W te wakacje najmłodsi mogą brać udział w akcjach związanych z bezpieczeństwem nad wodą. - Stajemy na wysokości zadania, aby uczyć, jak skutecznie wezwać pomoc, zachować zimną krew, oswoić się z zasadami reanimacji i żeby nie stracić głowy w sytuacji zagrożenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Puszkarski z Muzeum Sportu i Turystyki. O czym należy pamiętać nad jeziorem, rzeką czy morzem?
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski WOPR Muzeum Sportu i Turystyki Michał Puszkarski policja polska Oliwier Łempicki Aleksandra Wasiak Agnieszka Pawlak bezpieczeństwo nad wodą

Bezpieczeństwo nad wodą

Trzy podmioty są autorami programu informacyjno-edukacyjnego skierowanego głównie do młodego odbiorcy. Jak pokazują badania najskuteczniejszym "policjantem" przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku nad woda są dzieci. I dlatego Muzeum Sportu i Turystyki (MSiT), wspólnie z Legionowskim Wodnym Pogotowiem Ratunkowym (LWOPR) i Komendą Stołeczna Policji Rzecznej (KSP) przez całe lato prowadzą szkolenia edukacyjne dla najmłodszych.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski bezpieczeństwo nad wodą Michał Puszkarski Aleksandra Wasiak Oliwier Łempicki Agnieszka Pawlak

Łódka, która płynie od 30 lat. Krzysztof Jaworski i jubileusz zespołu Harlem

Olsztyński zespół Harlem ma już 30 lat. Grupa, której od początku przewodzi Krzysztof Jaworski, wydała dotychczas dziewięć płyt oraz zagrała setki koncertów. Jak jednak podkreśla lider zespołu, głównym mianownikiem ich twórczości pozostają wrażliwość i dobre wibracje. - To taka łódka, która stale płynie od 30 lat - przyznaje muzyk.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik muzyka rozrywkowa Harlem

"Polski blues". Harlem w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy

Trudno znaleźć dwóch innych polskich twórców, niż Tadeusz Nalepa i Bogdan Loebl, o których z takim przekonaniem można by powiedzieć, że ich życie to blues. Wspólne utwory tych dwóch przez lata stały się prawdziwym kanonem polskiego bluesa. W dniu piętnastej rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na premierę singla zespołu Harlem "Polski blues". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Tadeusz Nalepa blues Harlem