Polskie Radio
Section05
Harlem

Łódka, która płynie od 30 lat. Krzysztof Jaworski i jubileusz zespołu Harlem

Olsztyński zespół Harlem ma już 30 lat. Grupa, której od początku przewodzi Krzysztof Jaworski, wydała dotychczas dziewięć płyt oraz zagrała setki koncertów. Jak jednak podkreśla lider zespołu, głównym mianownikiem ich twórczości pozostają wrażliwość i dobre wibracje. - To taka łódka, która stale płynie od 30 lat - przyznaje muzyk.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik muzyka rozrywkowa Krzysztof Jaworski

Nowy Jork, którego już nie ma. "Rytm Harlemu" Colsona Whiteheada

"Rytm Harlemu" to dziejąca się w latach 60. XX wieku powieść obyczajowo-kryminalna o nowojorskim półświatku i problemach rasowych. Główny bohater Ray jest przykładnym sprzedawcą mebli i ojcem rodziny, a tylko czasem korzysta ze znajomości z bandytami i oszustami. W pewnym momencie zostaje jednak wciągnięty w poważniejszą sprawę: napad na luksusowy hotel.
Zobacz więcej na temat:  literatura KULTURA Magda Mikołajczuk Nowy Jork

"Polski blues". Harlem w rocznicę śmierci Tadeusza Nalepy

Trudno znaleźć dwóch innych polskich twórców, niż Tadeusz Nalepa i Bogdan Loebl, o których z takim przekonaniem można by powiedzieć, że ich życie to blues. Wspólne utwory tych dwóch przez lata stały się prawdziwym kanonem polskiego bluesa. W dniu piętnastej rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na premierę singla zespołu Harlem "Polski blues". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Tadeusz Nalepa blues Krzysztof Jaworski