Polskie Radio

Damian Sikorski Projekt feat. Penelov "Jeszcze raz". 1 marca premiera singla Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 09:55
Jedna jaskółka wiosnę - a nawet lato! - czyni. Czwarty singiel z nadchodzącego, debiutanckiego albumu Damiana Sikorskiego to taneczna zachęta, by nie przestawać marzyć i nie ulegać rutynie. Agencja Muzyczna Polskiego Radia wyda singiel 1 marca.
Damian SIkorski Projekt Raz jeszcze
Damian SIkorski Projekt "Raz jeszcze"Foto: mat. promocyjne

Damian Sikorski gra na wielu instrumentach (ale przede wszystkim na gitarze basowej), komponuje i pisze teksty piosenek, a jako dziennikarz muzyczny Radiowej Czwórki w autorskich audycjach łowi nowe talenty (akcja "Będzie głośno!") i prezentuje te już uznane; dzięki temu w muzycznej branży zna niemal wszystkich, a niemal wszyscy - znają jego.

Przez dużą część swojego artystycznego życia Damian był muzykiem sesyjnym (współpracował z zespołami Menski, Nocny Stróż i Quidam). Jego dorobek firmowany własnym nazwiskiem obejmuje kilka singli i świetnie przyjętą, (za) krótką "EP Live Session". "Jeszcze raz" to czwarty singiel z niemal już ukończonej studyjnej płyty długogrającej.

I tak, jak wcześniej, prawie wszystko Damian zrobił sam: napisał przebojową piosenkę, zaaranżował ją w przystępnym, indie-rockowym stylu, zagrał na większości instrumentów. I po raz kolejny… nie sięgnął po mikrofon, oddając go niezawodnej Paulinie „Penelov” Łabudzie.

- To kolejna piosenka, którą stworzyłem z Szymonem Wylandowskim, współproducentem kilku utworów z nadchodzącego albumu, a także klawiszowcem mojego live bandu - mówi Damian Sikorski. - Paulina zaśpiewała ją z niesamowitą energią, a zarazem delikatnością, poczuła jej charakter, stała się jej ogromną częścią. Swoją interpretacją doskonale wyraziła to, czym jako autor chciałem podzielić się ze słuchaczami: lecę, choć wietrznie, spełniam marzenia i wszystkim tego życzę, choć czasem musi boleć, by później bolało mniej.

Damian Sikorski Projekt feat. Penelov - Jeszcze raz/Agencja Muzyczna Polskiego Radia/YT

Nadchodzący album "Damian Sikorski Projekt" jest już niemal gotowy. Kryje w sobie kilka muzycznych niespodzianek, ale jedno można powiedzieć już teraz: - Będzie spójny i bardzo piosenkowy - zapowiada Damian. - Nie mogę doczekać się jej premiery i koncertów, które planujemy na wiosnę, lato, jesień i… zimę równie, mam nadzieję!

mat. promocyjne/id

Czytaj także

Damian Sikorski z autorskim materiałem muzycznym. "Wiosną ukaże się album"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 16:25
Damian Sikorski jako dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia i Czwórki od lat promuje młodych, zdolnych, rodzimych muzyków. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoich autorskich projektach: EP-ce, która swoją premierę ma w piątek (12 stycznia) oraz o albumie długogrającym, którego premierę zapowiedziano na wiosnę tego roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

DAMIAN SIKORSKI PROJEKT "EP Live Session" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 21:30
Trzy pop-alternatywne piosenki Damiana Sikorskiego w nowych, koncertowych wersjach to zapowiedź debiutanckiego albumu artysty, który ukaże się jeszcze w 2024 roku. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera miała miejsce 12 stycznia 2024 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Sikorski Projekt

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 21:35
Trzy pop-alternatywne piosenki Damiana Sikorskiego w nowych, koncertowych wersjach to zapowiedź debiutanckiego albumu artysty, który ukaże się jeszcze w 2024 roku. O muzycznych inspiracjach i życiowych wyborach z Damianem Sikorskim rozmawiała Maja Kluczyńska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy singiel Damiana Sikorskiego. "Należy spełniać swoje marzenia"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 15:43
- Należy spełniać swoje marzenia i o tym jest ten utwór - mówi o piosence "Jeszcze raz" Damian Sikorski. Singiel, który na początku marca trafi do słuchaczy, mogliśmy usłyszeć przedpremierowo na antenie radiowej Jedynki. Przy okazji muzyk, kompozytor i dziennikarz zapowiedział koncert wieńczący jego muzyczny projekt i zdradził datę premiery albumu.
rozwiń zwiń