X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Jakość naszych kości zależy od nas samych

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 12:57
Z danych epidemiologicznych wynika, że w Polsce co czwarta osoba po 50. roku życia jest zagrożona złamaniami osteoporotycznymi.
Audio
gips
gips

Maksymalną masę naszych kości osiągamy około 30 roku życia – informuje dr Edyta Biernat-Kałuża, ordynator Oddziału Reumatologii (Carolina Medical Center w Warszawie). – Jakość, gęstość naszego kośćca zależy już od tego, czy nasz organizm w łonie matki otrzymywał dostateczną ilośc wapnia i witaminy "D" – wyjaśnia specjalista reumatolog.

Na odporność mechaniczną naszych kości wpływa nie tylko sposób odżywiania, lecz także styl życia. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna, jaką prowadzimy przez całe życie.

– O tej porze roku, kiedy jest ślisko na chodnikach, jesteśmy w centrum epidemii złamań – uprzedza dr Paweł Michalski, ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa i Ortopedii z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. – Niestety wraz z wiekiem wzrasta także częstotliwość poważniejszych urazów, toteż największą liczbę pacjentów zgłaszających się do kliniki stanowią osoby w wieku starszym.

Jak skutecznie uniknąć złamań, jak na co dzień dbać o cały aparat ruchu, jakie obuwie nosić nie tylko na śliskich chodnikach, lecz także we własnych domach – dowiemy się, słuchając całej audycji.

Debatę z udziałem słuchaczy na temat złamań i osteoporozy prowadził dr Mariusz Gujski.

(kas)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarszczki prawdę mówią

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 13:10
Chcesz wiedzieć wszystko o kobiecie? Patrz na ślady starości na jej twarzy. One mówią o niej najwięcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ddiagnostyka ryzyka złamań kości

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 13:53
Wypełnienie luki w diagnostyce osteoporozy. Trzeba zbadać wytrzymałość i strukturę kości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultradźwięki leczą złamania

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 12:00
Lekarze z Glasgow stosują ultradźwięki w leczeniu skomplikowanych złamań. Metoda jest bardzo prosta i całkowicie bezbolesna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szykuje się przełom w wykrywaniu chorób

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 09:31
Wiele groźnych schorzeń, takich jak astma, cukrzyca, choroba wrzodowa żołądka, a nawet rak płuc będzie można zdiagnozować już w bardzo wczesnej fazie za pomocą analizy wydychanego powietrza.
rozwiń zwiń