Polskie Radio

"Jedyne takie miejsce": Leszno

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:04
Już w najbliższą sobotę wyruszymy do Leszna. Na lotnisku Leszno-Strzyżowice z Michałem Graczykiem porozmawiamy o sportach i wydarzeniach lotniczych w mieście, Jacek Wasik z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej opowie o polityce lotniczej w Unii Europejskiej. Pojawi się również Daria Dudkiewicz-Goławska, mistrzyni w lotach balonem. 
Rynek w Lesznie
Rynek w LesznieFoto: shutterstock.com/canon_photographer

Czytaj też:
forum-0429324508.jpg
Dolnośląski ślad Marianny Orańskiej

Będziemy też mówić o programie Erasmus dla młodzieży, wolontariacie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - o którym powiedzą koordynatorka projektu Karolina Kosowska i Sara Alfano, wolontariuszka. Pojawi się temat projektu "Koło Gospodyń Miejskich - Cura Domestica", cyklu spotkań dla kobiet dotyczących zagadnień związanych z prowadzeniem domu, ekologią i żywieniem. Powiemy również o instytucjach kultury w mieście ("Piekarnia Sztuki") i imprezach przez nie organizowanych, takich jak choćby Festiwal Lufa (Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny).

Program sponsorowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Zobacz też:

***

Do wysłuchania audycji "Jedyne takie miejsce", w sobotę (27.11) w godz. 9.00-12.00, zaprasza Roman Czejarek

mg

Czytaj także

Pociągiem przez Dolny Śląsk. "Lato z Radiem" obchodzi Europejski Rok Kolei

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:15
Zamki, sztolnie, kościoły. To tylko część fascynujących miejsc na mapie Dolnego Śląska, które warto odwiedzić w wakacyjny weekend. W "Lecie z Radiem" mówiliśmy, w jaki sposób najlepiej podróżować po tej pełnej atrakcji krainie.
rozwiń zwiń