Polskie Radio

"Ten płomień symbolizuje Słowo, które stało się Ciałem". Prezes Polskiego Radia odebrała Betlejemskie Światło Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 14:32
- Przynosząc do Polskiego Radia to światło chcemy przynieść nadzieję, bo spełniacie Państwo misję bardzo podobną do naszej, przede wszystkim służebną wobec ludzi - powiedział przekazując Betlejemskie Światło Pokoju na ręce prezes Agnieszki Kamińskiej, ksiądz harcmistrz Wojciech Jurkowski, naczelny kapelan ZHP. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Światło Nadziei''. 
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odebrała od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odebrała od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Co roku przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczą wspólnie ze skautami z innych krajów w sztafecie, dzięki której przed Bożym Narodzeniem wieczny płomień z Groty Narodzenia Pańskiego rozchodzi się po całej Europie. 

Ksiądz harcmistrz Wojciech Jurkowski dodał, że w radiu najważniejsze jest słowo. - Słowo musi być prawdziwe, by przynosiło pozytywne owoce. My dzisiaj przynosimy ten płomień, który symbolizuje to słowo, które stało się ciałem. Chcemy dzielić się nim, chcemy tę nadzieję, którą niesie to światło przekazać Polskiemu Radiu, wszystkim pracownikom - podkreślił.


Posłuchaj

00:32 Ks. harcmistrz Wojciech Jurkowski - Polskie Radio spełnia misję podobną do naszej (IAR).mp3 Ks. harcmistrz Wojciech Jurkowski: Polskie Radio spełnia misję podobną do naszej (IAR)

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że misją publicznego nadawcy jest służba słuchaczom. - Służyć im informacją: zawsze gorącą, rzetelną i sprawdzoną. Misją publicznego nadawcy jest też niesienie nadziei. Chcielibyśmy jako Polskie Radio nieść same dobre wiadomości i tę rolę cały czas pełnić w życiu naszych słuchaczy - powiedziała.

Betlejemskie Światło Pokoju w Polskim Radiu (Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio) Betlejemskie Światło Pokoju w Polskim Radiu (Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio)

Betlejemskie Światło Pokoju. Ponad trzydziestoletnia akcja

Akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zapoczątkowali w 1986 roku skauci z Austrii. Z tego kraju - dzięki harcerzom - płomień trafia prawie do wszystkich krajów Europy.


Posłuchaj
00:28 Agnieszka Kamińska -.mp3 Agnieszka Kamińska: misją publicznego nadawcy jest też niesienie nadziei (IAR)

Betlejemskie Światło Pokoju jest roznoszone przez harcerzy do instytucji rządowych, parlamentu, szkół, szpitali i innych instytucji.

Polscy harcerze przekazują Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują światło dalej na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ - do Szwecji.

Czytaj także:

ms

Czytaj także

"Jest nam teraz bardzo potrzebne". Marlena Maląg odebrała Betlejemskie Światło Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 11:38
Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej odebrała dziś z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Minister Marlena Maląg zaznaczyła, że to światełko nadziei jest nam teraz bardzo potrzebne.
rozwiń zwiń