Polskie Radio

Niezwykłe historie i ekscytujące dźwięki. Polskie Radio w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 19:00
W Trójce o Dniu Hipochondryka, w Czwórce o Światowym Dniu Walki z Marnowaniem Jedzenia, a w Polskim Radiu Dzieciom - obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Morza! Ponadto w Jedynce wszystko o zużyciu i miernikach prądu - także jak go oszczędzać i czym jest kilowatogodzina? W Dwójce koncertowe wykonania muzyki Roberta Schumanna, Benjamina Brittena i Manuela de Falli, a w Trójce reportaż o rodzicielstwie zastępczym. W Czwórce o nowych technologiach, które pomagają w podejmowaniu rozważniejszych decyzji konsumenckich oraz o znaczeniu Pałacu Saskiego w Warszawie. Sprawdź nasze propozycje!
Studio emisyjne Programu 1 Polskiego Radia.
Studio emisyjne Programu 1 Polskiego Radia. Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Grzegorz Jankowski

W audycji m.in. rozmowy polityczne i gospodarcze - o godzinie 7.15 spotkanie z Marcinem Horałą - sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i Pełnomocnikiem Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, a o godzinie 8.15 spotkanie z Wojciechem Dąbrowskim z Polskiej Grupy Energetycznej. 

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Roman Czejarek

W audycji wszystko o zużyciu prądu: czym jest kilowatogodzina, jak oszczędzać prąd, jakie są mierniki prądu? O tym w rozmowie z Piotrem Kleinschmidtem z Forum Energii, współautorem raportu "Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?"

Ponadto w audycji - znani nieznani: czy wiemy kim byli: Tekla Bondarzewska, Antoine z Sieradza - zwany "królem fryzjerów – fryzjerem królów", Ada Sari, Antoni Patka, Maksymilian Apfelbaum czy Paul Lewandowski? O tych bohaterach w rozmowie z historykiem Adrianem Sobieszczańskim. 

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Katarzyna Jankowska 

* Stanisław Jankowski "Agaton" - cichociemny, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego. Oficer Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, kapitan Wojska Polskiego, skoczek-spadochroniarz, jeniec oflagów, urodził się 29 września 1911 roku. Swoje wspomnienia wojenne spisał w książce " Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie". Z wykształcenia był architektem, urbanistą, po wojnie pracował w Biurze Odbudowy Stolicy. W nagraniach archiwalnych Polskiego Radia opowiada o akcjach dywersyjnych i lotach do okupowanej Polski.

* Korsykańskie korzenie Napoleona. Rodzina Bonaparte i luminarz sztuki kardynał Józef Fesch. Syn prawnika i dyplomaty ze szlacheckiej rodziny włoskiego pochodzenia urodził się na Korsyce. Ślady obecności licznego rodu w mieście Ajaccio, ich korsykańskie i francuskie sojusze, udział w walkach o niepodległość, a także rola w społeczności korsykańskiej w XVIII i XIX wieku zostały upamiętnione poprzez pomniki, place i ulice. Jedna z nich nosi imię Marii Walewskiej. Pałac wuja Napoleona, kardynała Józefa Fescha to skarbnica pamiątek i mauzoleum krewnych Cesarza. Gość: prof. Dariusz Nawrot z Uniwersytetu Śląskiego.

LITERATURA W JEDYNCE:

11.35 - "Przygody dobrego wojaka Szwejka" Jaroslava Haškaw reżyserii Edwarda Płaczka. Nagranie pochodzi z 1968 roku.

21.45 - "Trędowata" Heleny Mniszkówny w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, czyli najsłynniejszy polski melodramat, wydany w 1909 roku.

Historia naznaczonej trudnościami miłości skromnej guwernantki i młodego arystokraty spotkała się z zachwytem czytelników (a raczej czytelniczek), choć często była nazywana "literaturą dla kucharek". Znakomita interpretacja Ireny Kwiatkowskiej z roku 1966, dostępna w internecie w ramach projektu "Radiobook", dodaje sentymentalnemu tekstowi lekko humorystycznego smaku.

23.50 - "Serce" Edmunda de Amicisa w przekładzie Marii Konopnickiej (w ramach Roku Konopnickiej). 


logo

 

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Roman Brandstaetter, aud. Doroty Gacek

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Ewa Szczecińska

Emil Młynarski Kołysanka słowińska, Mazurek G-dur op.7, wyk. Piotr pławner - skrzypce, Piotr Sałajczyk - fortepian; Emil Młynarski II Koncert skrzypcowy D-dur op. 16, wyk. Piotr Pławner - skrzypce, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, dyr. Paweł Przytocki; Józef Elsner Trio fortepianowe B-dur op. 2, wyk. Trio Margaux. 

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba

Łysenko, Mozart, Moeran, Larsson, Cesti, Glick, Copland, C.P.E. Bach. 

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Ewa Szczecińska

Franciszek Lessel Grand Trio na fortepian, klarnet i róg op. 4, wyk. Roman Widaszek - klarnet, Tadeusz Tomaszewski - róg, Joanna Domańska - fortepian; Józef Zeidler Salve Regina, Julian Gembalski Salve Regina, wyk. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran, Joanna Węgrzynowicz - sopran, zespół kameralny Laudate Dominum, dyr. Julian Gembalski. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

Gościem audycji klawesynistka Ewa Mrowca (godz. 8.30), a tematem spotkania - podróż do centralnej części pałacu królewskiego w Wersalu, gdzie znajduje się Petite Galerie. To tu Madame Maintenon organizowała prywatne koncerty  dla najbliższego otoczenia Ludwika XIV. Do wąskiego, wręcz intymnego grona zaproszonych należeli wyłącznie członkowie rodziny monarchy oraz nieliczni wyróżnieni goście. W najbliższej "Miejscówce z Dwójką" poczujemy atmosferę tych spotkań. Program i tytuł muzycznego spotkania w sobotni wieczór Le Roy écoute! w "Miejscówce w Dwójką" nawiązuje do repertuaru komponowanego przez królewskich muzyków.

W audycji także: Patryk Kencki z Instytutu Sztuki PAN recenzuje "Dożywocie" w Teatrze Klasyki Polskiej w reż. Michała Chorosińskiego, o nowym sezonie Filharmonii Poznańskiej oraz o trzech artystach z dwóch krajów i trzech przyjaciołach - na wspólnej wystawie w gdańskiej Galerii Triada.​

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Róża Światczyńska

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie"

Franciszek Liszt Harmonies du soir, wyk. Igor Levit - fortepian

11.10-12.00 - Franciszek Schubert Zauberharfe, wyk. Szwedzka Orkiestra Kameralna, dyr. Thomas Dausgaard; Feliks Mendelssohn Kwartet smyczkowy A-dur op 13, wyk. Quatuor Van Kuijk.

12.05-12.45 - Hugo Alfven Rapsodia szwedzka nr 3 op 47, wyk. Deutsche-Symphonie Orchester Berlin, dyr. Łukasz Borowicz

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / Anna Chodakowska, aut. Iwona Malinowska

13.00-15.00 - "Muzyka w porze lunchu" - prowadzi Joanna Grotkowska

Filharmonia Narodowa (8.06.1979). Wolfgang Amadeus Mozart Symfonia A-dur KV 201, Koncert skrzypcowy A-dur KV 219, wyk: Joanna Mądroszkiewicz - skrzypce, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Straszyński.

Filharmonia Narodowa (12.12.1986). Fryderyk Chopin Fantazja A-dur op. 18 na tematy polskich pieśni ludowych, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, wyk: Garrick Ohlsson - fortepian, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Straszyński.

15.50-16.00 - "Słowem gramy" - prowadzi Karol Furtak

Zygmunt Konieczny Grande valse brillante, z płyty z muzyką do spektaklu Tuwim dla dorosłych (wersja z pełnym tekstem z Kwiatów Polskich J. Tuwima). Śpiewa A. Sroka-Hryń, J. Bończyk (Teatr Roma, 2012).

Witold Lutosławski Ptasie plotki, wyk. Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik (Sony, 2013). 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Marcin Majchrowski

Internationales Musikfest Hamburg - koncert NDR Elbphilharmonie Orchester pod dyrekcją Pabla Heras-Casado, solista: Bertrand Chamayou - fortepian (Hamburg, 13.05.2022). Benjamin Britten Cztery Interludia morskie z opery Peter Grimes op. 33a, Manuel de Falla Noce w ogrodach Hiszpanii, Robert Schumann III Symfonia Es-dur op. 97 "Reńska". 

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / "Tłumacz na wojnie" - aud. Katarzyny Hagmajer-Kwiatek

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Nowa Polska" - prowadzi Ewa Szczecińska

Marta Śniady Aer. wyk. Robert Stefański - klarnet, Orkiestra Muzyki nowej, dyr Szymon Bywalec; 4 rituals of womens happiness #2, wyk. Anna Karpowicz flet,Marta Śniady - elektronika; Soft music for sensitive gals, wyk Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Franck Ollu. 

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński 

LITERARURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta" / Beate Rygiert "Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości", czyta Michalina Łabacz, opr. Elżbieta Łukomska.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Zofia Szymanowska "Opowieść o naszym domu", czyta Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

21.10-21.25 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Droga donikąd", czyta Jerzy Radziwiłowicz.

logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00.  

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska 

Zbliża się koniec dominacji dotychczasowych partii w Unii Europejskiej. Czy wizja Europy Schumana zwycięży? Czy Polski rząd zachęcony zwycięstwami prawicy wejdzie na ostrzejszy kurs względem Brukseli? Polityka klimatyczna i wojna na Ukrainie, co powoduje większe spustoszenie w naszych kieszeniach? O tym w rozmowie z Mateuszem Kosińskim z "Tygodnika Solidarność" i Miłoszem Manasterskim z Agencji Informacyjnej. 

02.00-04.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Grabkowski

​​​​06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Piotr Firan

W audycji o Dniu Hipochondryka. A w związku z tym: męska grypa. Z tym określeniem spotkał się chyba każdy. Z zasłyszanych rozmów można wywnioskować, że mężczyźni ciężej przechodzą przeziębienia. Jednak czy taka jest prawda? Z czego wynika, że to oni potrzebują więcej uwagi podczas kataru? Hipochondria jednak najczęściej kojarzy się nam z ciągłym odczuwaniem irracjonalnego bólu w różnych częściach ciała i przyjmowaniem leków, które tak naprawdę nie są potrzebne. Jednak czym tak jest? Jak można się wyleczyć z hipochondrii i jak żyć z hipochondrykiem? O tym w rozmowie z psychiatrą, doktorem Piotrem Matyją.

Ponadto w audycji o tym, że Polska zajmuje drugie miejsce w europejskim rankingu spożycia leków. Skąd tak wysokie miejsce w tym zestawieniu? Czy nasze społeczeństwo jest aż tak chorowite, czy jednak przyjmujemy leki, którym tak naprawdę nie potrzebujemy? 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz 

Gościem Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Tomasz Miara 

W cyklu "Trójka po królewsku" Maciej Węgrzyn - autor książek i albumów o zamkach w Polsce - w opowieści o zamku w Będzinie, w cyklu "Niezła historia" przypomnienie rocznicy z 1829 roku, kiedy na ulicach Londynu pojawiły się pierwsze patrole policji metropolitalnej, a w "Informatorze ekonomicznym" o projekcie przyszłorocznego budżetu państwa, zamrażaniu cen energii, o fuzji Orlenu z PGNiG oraz o rynku walut. 

12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Katarzyna Cygler 

W audycji m.in. o Łódzkich Spotkaniach Baletowych w rozmowie z Moniką Markiewicz z Teatru Wielkiego w Łodzi, o Young Design Festival - w rozmowie z Joanną Karolik z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz XIV Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci - z Arkadiusz Gołębiewski dyrektor festiwalu NNW. 

Ponadto, po sukcesie filmu "Silent Twins" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej (pokazywany premierowo w Cannes, zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) o pracy tancerza i choreografa Ida Nowakowska. O tańcu nowoczesnym również w rozmowie z Agustinem Egurolą, a o terapii tańcem - w rozmowie z Katarzyną Dańską. 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Grzegorz Hoffmann

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Piotr Semka

Mija siódmy miesiąc od wybuchu agresji Rosji na Ukrainie. Jakie w tym czasie wykształciły się relacje między Ukraińcami a Polakami? Czy ukraińscy uchodźcy podejmują w Polsce pracę, czy żyją ze świadczeń socjalnych? Jaki dzisiaj jest stosunek Polaków do uchodźców? Punktem wyjścia do rozmowy jest raport Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego, który został przeprowadzony wśród Ukraińców, o wzajemnym poszanowaniu naszych narodów. Goście: Łukasz Adamski - wicedyrektor Centrum, Bartosz Marczuk - były podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Jacek Łęski - korespondent wojenny Telewizji Polskiej.

22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Łukasz Szwed

22.15 - Reportaż w Trójce / "Rodzina" Magdy Skawińskiej 

Fundacja Kairos z Wrocławia jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się wspieraniem rodzicielstwa zastępczego. Opieką jest objęta m.in. rodzina pani Beaty, która stworzyła dom dla szóstki dzieci. Sama wychowuje pięć dziewczynek i chłopca. W Fundacji Kairos jest uważana za bohaterkę, ale ona nie lubi być tak określana. 

23.00-00.00 - "Białe szumy" - Justyna Grabarz 


..

07.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński

W Światowym Dniu Walki z Marnowaniem Jedzenia porozmawiamy o nowych technologiach pomagających nam w podejmowaniu rozważniejszych decyzji konsumenckich.

10.00-12.00 - "Stacja Kultura" - Kasia Dydo

Odwiedzamy biblioteki mieszczące się przy muzeach, galeriach, instytutach kultury i uczelniach artystycznych, m.in. przy Muzeum Narodowym w Warszawie, Instytucie Wzornictwa Przemysłowego i Muzeum Fotografii w Krakowie. Opowiemy o zbiorach, wnętrzach, stronie architektonicznej, nowoczesnych rozwiązaniach i wydarzeniach.

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar

Koniec lata! W cyklu "Rola Macieja" - Maciej Wójcik tym razem o tym, jak się żyje na wsi po sezonie letnim?

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Był świadkiem wielkich wydarzeń polskiej historii. To w nim urzędowali królowie z dynastii Sasów, tu Fryderyk Chopin w wieku sześciu lat skomponował swój pierwszy utwór, w jego wnętrzach złamano szyfr Enigmy. Pałac Saski - jeden z symboli przedwojennej Warszawy. Po długich debatach nad jego rekonstrukcją podjęta została decyzja o odbudowie. I tak w sierpniu ruszyły pierwsze prace związane z przygotowaniem terenu. Kiedy zobaczymy odbudowany gmach Pałacu Saskiego?

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" - GrubSon

Soul, funk oraz muzyka hip-hop. Na playliście m.in. Duckworth, Dr. Dre, Snoop Dogg, Pete Rock, Otis Kane, C.S. Armstrong, Mrozu z Jareckim. 


logo


07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - 29 września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Dziś w programie będziemy też czytać na głos fragmenty różnych książek i zastanawiać się co daje czytanie na głos. Gość: Anna Ryźlak, lektorka.

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Concerto grosso, czyli koncert na orkiestrę.

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Odwiedzimy szkoły na całym świecie, dowiemy się jak wyglądają szkoły i lekcje w Luksemburgu, we Francji, w dżungli, w Finlandii, a także największa szkoła na świecie Montessori w Indiach i najmniejsza w górskiej wiosce Makarta w Gruzji.

15.00-18.00 - "Popołudnik w PRD" – Światowy Dzień Morza. Przyjrzymy się morzom w Europie - ile ich jest, czym się charakteryzują i wyróżniają.

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - w audycji o jedynym takim liceum. Wprawdzie dopiero kończy się wrzesień i do egzaminu oraz balu ósmoklasistów jeszcze daleka droga, ale zapewne większość z nich już rozgląda się za przyszłymi szkołami średnimi. Jedni szukają najlepszej, drudzy - najbliżej domu. Jeszcze inni umawiają się z przyjaciółmi lub wyszukują jakiś bardzo specjalny profil. To jest właśnie ten moment w edukacji, kiedy naprawdę coś się zmienia. Można też znaleźć na tym poziomie naprawdę wyjątkowe szkoły. Jedna z tych, które odwiedzimy - rozpoczęła działalność dopiero we wrześniu, ale z wielkim entuzjazmem i pod przewodnictwem wieloletnich praktyków i pasjonatów edukacji, między innymi Jarka Szulskiego, z którym niemal dokładnie rok temu rozmawialiśmy o jego książce "Nauczyciel z Polski". Po Liceum Artes Liberales oprowadzą nas Magda Kobosko, Marcin Szala  - współtwórcy szkoły oraz jej uczniowie. W drugiej godzinie razem z dyrektorką Mariolą Tomczak porozmawiamy, na czym polega wyjątkowość LXI LO SOS w Warszawie, gdzie nie można dostać się bez orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ale, jak piszą uczniowie "twoje wady zmieniają w zalety".

..

14.00 - "Lekcja mistrzowska" prof. Andrzeja Ratusińskiego i Anny Skulskiej

Anna Skulska rozmawia z prof. Andrzejem Ratusińskim - pianistą i pedagogiem - o mistrzach, wykonawcach, dziełach, twórcach i wydarzeniach. Bohaterem odcinka jest Carlos Kleiber.

18.00 - "Romantyczne brzmienia" - Klaudia Baranowska

W audycji muzyka m.in.: Johannesa Brahmsa (Tańce węgierskie WoO 1, wyk. Claire Chevallier i Jos van Immerseel), Franza Schuberta (II Symfonia B-dur D 125, wyk. Les Musiciens du Louvre Grenoble, dyr. Marc Minkowski), Antonina Dworzaka  (Bagatele op. 47, wyk. Ensemble Explorations), a także Edvarda Griega (Tańce norweskie op. 35 cz I Allegro moderato, wyk. Jos van Immerseel, Claire Chevallier).

22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski

Tym razem prezentacja wycinka dokonań fonograficznych jednego z największych tytanów dwudziestowiecznej klawiatury - Jorge Boleta. W audycji obok dzieł Chopina (Andante spianato i Grande Polonaise brillante Es-dur op. 22 oraz Polonezy op. 40), m.in. także III Sonata fortepianowa Johannesa Brahmsa, Images (zeszyt 2) Claude’a Debussy’ego oraz V Koncert fortepianowy Beethovena (Radio-Symphonie-Orchester Berlin pod dyrekcją Moshe Atzmona).

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

"Spod lady". Historia PRL-u w formie podcastów na stronie i w aplikacji Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 20:00
Najbliższy odcinek audycji "Spod lady" to już ostatnie spotkanie z historią PRL-u w tym cyklu na naszej antenie. Te niezwykłe podróże w czasie będą dostępne w formie podcastów do odsłuchania w aplikacji i na stronie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klaudia Rosińska laureatką nagrody za najlepszą publikację z zakresu katolickiej nauki społecznej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 09:43
Klaudia Rosińska – doskonale znana słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia, współprowadząca cykl "News albo fake news? Oto jest pytanie" – została laureatką nagrody za najlepszą publikację z zakresu katolickiej nauki społecznej. Wyróżnienie wręczane jest podczas VI Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W" jak wolność. W Gdyni rusza XIV Międzynarodowy Festiwal NNW

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 11:10
Już dziś w Gdyni rozpoczyna się XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Na publiczność czeka 200 wydarzeń, w tym 100 pokazów filmowych opowiadających o różnych drogach do wolności.
rozwiń zwiń