Polskie Radio
Section05
Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Podsumowanie kursu pisania scenariuszy Akademii Filmowej Festiwalu NNW. Czy  będą z tego filmy?

Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci (NNW) odbywa się zawsze na przełomie września i października, jednak jego echa, działania okołofestiwalowe i pozafestiwalowe, trwają właściwie przez cały rok. To m.in. festiwalowe Retrospektywy, które jeżdżą po Polsce i prezentują wybrane filmy, które brały udział w konkursie w Gdyni. Ale  też specjalne próby czytane scenariuszy, nad którymi pracowano w ramach Akademii Filmowej Festiwalu NNW. Czy zainteresują producentów i dystrybutorów?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA festiwal filmowy Gdynia warsztaty scenariusz Arkadiusz Gołębiewski Katarzyna Cygler Trójka

Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci: projekcje, spotkania, dyskusje, warsztaty

"Wolna Polska w wolnym świecie" – to mocne hasło jubileuszowego 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego NNW, który odbywa się w Gdyni. W programie jest przewidzianych blisko 250 projekcji filmów i wydarzeń, opowiadających o postawach niepokornych, o ludziach dla których nadrzędną wartością jest wolność. Zarówno wolność rozumiana w szerokim kontekście jako niepodległość narodów, jak i ta mówiąca o wolności zwykłego człowieka. Polskie Radio jest jednym z patronów medialnych 15. Festiwalu NNW.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM festiwal filmowy Gdynia Arkadiusz Gołębiewski Katarzyna Cygler Trójka

15. Festiwal Filmowy NNW. "Opowiadamy o tych, którzy walczą o wolność w różnych zakątkach świata"

- Obecnie nasze projekty w ramach Festiwalu Filmowego NNW rozwijamy szerzej w stronę tematyki historycznej i opowiadamy o ludziach wolnych. Pokazujemy tych, którzy w dalekich zakątkach świata mają odwagę upominać się o swoje prawa. Żołnierze wyklęci są dla nas najważniejsi, ale żeby opowiadać o nich szerszemu środowisku, należy się otwierać. Opowiadamy o wolności, którą oni dla nas wywalczyli - mówił w Dwójce Arkadiusz Gołębiewski.
Zobacz więcej na temat:  Gdynia Arkadiusz Gołębiewski Dwójka Roch Siciński

XV Festiwal Filmowy NNW w Gdyni. Wśród nowości - Market filmowy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni, z okazji swej piętnastej edycji otwiera po raz pierwszy NNW International Film Market (IFM NNW Gdynia). To specjalna strefa festiwalu przeznaczona do spotkań dla ludzi branży, gdzie można poczuć klimat podobnych wydarzeń na świecie, a także zaprezentować swoje pomysły, projekty i gotowe filmy oraz pozyskać partnerów potrzebnych do dalszych kroków w produkcji i dystrybucji. Wszystko po to, aby powstały kolejne filmy, które mogą trafić na kolejne edycje festiwalu NNW.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Gdynia Arkadiusz Gołębiewski FILM

FESTIWAL NNW Festiwal NNW w Gdyni. Jakub Tarka autorem najlepszego reportażu

"Prawda za podwójnym murem" Jakuba Tarki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia najlepszym reportażem radiowym na XIII Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. Dokument to świadectwa byłych więźniów niemieckiego obozu dla dzieci, działającego w czasie II wojny światowej przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Nagrodę wręczono podczas gali zamknięcia Festiwalu NNW w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Reportaż radiowy był jedną z pięciu głównych kategorii konkursowych imprezy.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy w Gdyni Jakub Tarka reportaż

FESTIWAL NNW Festiwal NNW. Polskie Radio z nagrodą za reportaż

W Teatrze Muzycznym w Gdyni wręczono nagrody XIII Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". W pięciu konkursach głównych rywalizowało blisko 100 produkcji o tematyce historycznej - międzynarodowych filmów fabularnych, zagranicznych oraz polskich filmów dokumentalnych, a także wideoklipów i reportaży radiowych. 
Zobacz więcej na temat:  Gdynia festiwal filmowy festiwal filmowy w Gdyni Polskie Radio Jakub Tarka reportaż FILM W POLSKIM RADIU POLSKA

FESTIWAL NNW 105-letnia weteran podziemia narodowego gościem Festiwalu NNW w Gdyni. To bohaterka filmu "Boża przemytniczka"

Ostatni dzień Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni, to okazja do spotkania wyjątkowych świadków historii. Gościem święta kina historycznego jest major Maria Mirecka-Loryś, 105-letnia weteran podziemia narodowego i wieloletnia działaczka Polonii amerykańskiej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa film polski Gdynia KULTURA Wydarzenia

FESTIWAL NNW "Masowa kultura prawie nie mówi o przeszłości". Bronisław Wildstein o wpływie historii na teraźniejszość

- Prezentyzm, czyli czytanie historii poprzez nasze obecne doświadczenia, to jest nasz podstawowy błąd. Historia uczy nas różnych rzeczy, ale trzeba do niej podejść z pokorą i nie nakładać na nią oceny rzeczywistości - mówił dziennikarz i publicysta Bronisław Wildstein na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 KULTURA kino FILM HISTORIA społeczeństwo Bronisław Wildstein

FESTIWAL NNW Święto kina historycznego - Festiwal "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

XIII Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" to prezentacje filmów, prac artystycznych oraz radiowych reportaży - inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-1989. Nagrodę dla laureata za najlepszy dokument radiowy oraz wyróżnienia w tej samej kategorii ufundowało Polskie Radio. Polskie Radio 24 jest patronem medialnym wydarzenia i będzie relacjonować najważniejsze momenty Festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Gdynia FILM kino rozrywka festiwal filmowy Niezłomny Żołnierze Wyklęci W POLSKIM RADIU POLSKA Polskie Radio 24

Tożsamość i patriotyzm młodzieży. Panel na festiwalu filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

Kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości było tematem panelu dyskusyjnego w ramach festiwalu filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Jego uczestnicy debatowali w Gdyńskim Centrum Filmowym. Prelegentami byli przedstawiciele administracji rządowej, animatorzy zajęć dla młodzieży oraz przedstawiciele środowisk polonijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA patriotyzm Gdynia społeczeństwo FILM festiwal filmowy