jedynka

Tydzień z Gwiazdą: folkowy ogród grupy Enej

Jedynka
Agnieszka Szałowska 05.08.2013
Piotr Lolek Sołoducha. Koncert Enej na trasie Lata z Radiem
Piotr "Lolek" Sołoducha. Koncert Enej na trasie Lata z Radiem , foto: Redakcja Lata z Radiem

Po sukcesie drugiej płyty zespołu "Folkorabel", która uzyskała status złotej, w 2012 roku Enej wydał kolejny krążek pełen hitów. Piosenki "Lili", "Tak smakuje życie" czy "Skrzydlate Ręce" zna i śpiewa już cała Polska.

Także publiczność Lata z Radiem - wszystkie koncerty Enej wywołują ogromny odzew!

Na płycie "Folkhorod" pojawiają się goście m.in. Tomson i Wooz z zespołu Afromental, a także cover. - To już się stało taką tradycją Enej, od pierwszej do ostatniej płyty - potwierdza Piotr "Lolek" Sołoducha.

I oczywiście - teksty po polsku i ukraińsku! - Łączenie kultury polskiej i ukraińskiej nie tylko w muzyce, ale i tekstach jak najbardziej na tej płycie można zauważyć. Są tam utwory singlowe, grane w rozgłośniach radiowych i obecne na listach przebojów, a także utwory, w których my trochę bardziej spełniamy się muzycznie - opowiada w cyklu "Tydzień z Gwiazdą".

Tydzień z Gwiazdą - Doda, Perfect, Myslovitz, Maryla Rodowicz >>>

Od czego pochodzi tytuł płyty "Folkhorod"? Jaka historia wiąże się z powstawaniem piosenki "Symetryczno-liryczna"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przygotowała Anita Karwacka!

Kolejna okazja, by posłuchać Enej na żywo już w najbliższy weekend - 10 i 11 sierpnia wystąpią na trasie Lata z Radiem w Ustce i Stegnie! Zobacz szczegóły koncertu >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz)