jedynka

Muzyczne cv Enej: pogo na Przystanku Woodstock i SuperPrzebój w Opolu

Jedynka
Agnieszka Szałowska 06.08.2013
Koncert Enej na trasie Lata z Radiem. Tarnobrzeg, 21 lipca 2013
Koncert Enej na trasie Lata z Radiem. Tarnobrzeg, 21 lipca 2013, foto: Redakcja Lata z Radiem

- To uważam za największe osiągnięcie zespołu Enej. Chyba każdy zespół w tym kraju chciałby zagrać na Przystanku Woodstock, a nam się to udało. W tym roku po raz trzeci - opowiada Piotr "Lolek" Sołoducha w kolejnym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą".

Po raz pierwszy na Przystanku Woodstock Enej wystąpił w roku 2010 pokonując w eliminacjach 700 zespołów. Rok później zagrali ponownie jako laureat plebiscytu Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku ubiegłym. A w na 19. Przystanku Woodstock w 2013 roku porwali publiczność zgromadzoną przy scenie Pokojowej Wioski Kryszny.
19. Przystanek Woodstock z Jedynką >>>

- Tak liczna publiczność i tak ciepła, serdeczna, a do tego tak zróżnicowana - opowiada wokalista grupy o woodstockowych doświadczeniach i podkreśla, że przesłanie festiwalu: "Miłość, pokój, muzyka" w Kostrzynie sprawdza się w 100 procentach. - To pokazuje jak ludzie potrafią być życzliwi, jak potrafią się łączyć i jak muzyka potrafi łączyć. Tym bardziej nasza obecność na tym festiwalu podnosi nas na duchu - stwierdził Piotr "Lolek" Sołoducha w rozmowie z Anitą Karwacką.

Folkowy ogród grupy Enej - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Bieżący rok to także znaczący dla muzyków Enej występ na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. - Udało nam się wygrać SuperJedynkę w kategorii SuperPrzebój co było dla nas bardzo bardzo ważne. To jedna z nagród, które naprawdę liczą się w tym kraju w środowisku muzycznym, a także naszej świadomości - mówił trębacz grupy Łukasz "Długi" Przyborowski .

Opole 2013 w radiowej Jedynce >>>

Występ na opolskiej scenie był dla muzyków niezwykłym przeżyciem. A czyj występ w amfiteatrze w Opolu zrobił na nich największe wrażenie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

A już w najbliższy weekend - 10 i 11 sierpnia macie okazję usłyszeć Enej NA ŻYWO! Wraz z Hamak Band i Marylą Rodowicz wystąpią w Ustce i Stegnie. Szczegóły koncertu >>>

Tydzień z Gwiazdą - Doda, Afromental, Perfect jakich nie znacie >>>

(asz)