Wydarzenia i aktualności

Dwa Teatry - Zamość 2022 -Słuchowiska zakwalifikowane do udziału w konkursie

"Dwa Teatry - Zamość 2022" -Słuchowiska zakwalifikowane do udziału w konkursie

Jury Radiowe XXI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Zamość 2022” w składzie, Jarosław Gajewski, Krzysztof Herdzin, Jacek Kopciński, Magdalena Miecznicka, Maciej Wojtyszko, po wysłuchaniu trzydziestu sześciu prac, zgłoszonych do udziału w konkursie słuchowisk, wybrało do prezentacji konkursowych następujących dziewiętnaście utworów:   

Sanatorium pod klepsydrą

Sanatorium pod klepsydrą

W najbliższą niedzielę 15 maja zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie opowiadania Bruno Schulza "Sanatorium pod klepsydrą" w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły.

Wanda znaczy wolność

Wanda znaczy wolność

W najbliższy czwartek 12 maja zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko autorstwa Iwony Rusek  pt."Wanda znaczy wolność" w reżyserii Anny Skuratowicz.

Równina

Równina

W najbliższą niedzielę 8 maja zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na Jarosława Jakubowskiego  pt."Równina" w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.

Zabieg

Zabieg

W najbliższy czwartek 5 maja zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Zofii Posmysz  pt."Zabieg" w adaptacji i reżyserii Leny Frankiewicz.

Samobójstwo samotności

Samobójstwo samotności

W najbliższą niedzielę 1 maja zapraszamy do radiowej Jedynki na kolejne premierowe słuchowisko z cyklu "Współczesna dramaturgia Ukrainy" autorstwa Nedy Neżdany  pt."Samobójstwo samotności" w adaptacji i reżyserii Jana Hussakowskiego.

Madame Pylinska i sekret Chopina

Madame Pylinska i sekret Chopina

W najbliższy czwartek 28 kwietnia zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Erica-Emmanuela Schmitta pt."Madame Pylinska i sekret Chopina" w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły.

Kawałek umarłego świata

Kawałek umarłego świata

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy pt."Kawałek umarłego świata" w reżyserii Waldemara Modestowicza.

Ulice Jerozolimy

Ulice Jerozolimy

W najbliższą niedzielę 17 kwietnia zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Piotra Biesa pt."Ulice Jerozolimy" w reżyserii Aleksandry Głogowskiej.