Polskie Radio
Section05
Redbad Klynstra

Wzbudzanie dziecięcej radości to największa ze sztuczek

Z zawodu jest ślusarzem, a z pasji iluzjonistą, występującym w różnych miejscach Warszawy. Tak jak misją aktora jest dążenie do prawdy, jego celem jest wydobycie z każdego dorosłego jego wewnętrznego, radosnego dziecka. – Nie ma człowieka, z których nie da się wyciągnąć takich emocji – twierdzi gość audycji "Trzy Gramy Redbada" Janusz Malcew-Bzdyra, publiczności znany jako Warszawski Magik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Redbad Klynstra magik KULTURA karta

Jerzy Zelnik o swoich aktorskich przemianach

– Nigdy nie powinieneś zapomnieć o dziecku w sobie, o szeroko otwartych oczach dziecka: zachwycających się, ciekawych, zdumionych, żebyś takich uczuć, nie zaniedbał. Powinny Ci one towarzyszyć do końca twojego zawodowego i człowieczego życia – mówił Jerzy Zelnik, cytując słowa Jana Kreczmara. To one stały się jego mottem podczas kolejnych dziesięcioleci pracy aktorskiej.
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Trójka Jerzy Zelnik KULTURA aktorstwo

Wilkowyje obrazem Polski? Redbad Klynstra odwiedza "Ranczo"

"Ranczo" stało się jedynym z najpopularniejszych seriali komediowo-obyczajowych ostatnich lat. Od dnia premiery przyciąga przed telewizory rekordową widownię. – Niegdyś święcił triumfy, potem szybko stał się kultowym. Choć nie jest emitowany już od pięciu lat, wciąż cieszy się sporą popularnością – mówił w programie Redbad Klynstra-Komarnicki. Co stoi za fenomenem "Rancza" i sprawia, że serial wciąż przyciąga przed ekrany rzesze widzów w każdym wieku?
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Redbad Klynstra serial