X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Chór Piccolo Coro dell’Antoniano

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:15
Piccolo Coro powstało na potrzeby 5. edycji festiwalu Zecchino d’Oro, by towarzyszyć występującym na nim młodym solistom. Początkowo była to grupka kilkorga dzieci, będących uczestnikami czterech poprzednich wydań (w latach 1959-1962). Od ich niewielkiej liczby wzięła się nazwa: Mały Chór. Zespół bardzo szybko się jednak rozrósł i ilość występujących w nim dzieci sięgała w pewnym momencie nawet liczby 80.
Audio
  • 2018-07-16 Piccolo Coro dell’ Antonino (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom).
Chór Piccolo Coro Mariele Ventre dellAntoniano podczas prób przed koncertem w Warszawie.
Chór Piccolo Coro Mariele Ventre dell'Antoniano podczas prób przed koncertem w Warszawie.Foto: wikipedia / domena publiczna

Od początku aż do swojej śmierci w 1995 roku, zespołem kierowała Mariele Ventre. Po jej śmierci opiekę nad nim przejęła jej uczennica, Sabrina Simoni, a chór zmienił swoją pełną nazwę na Piccolo Coro „Mariele Ventre” dell’Antoniano.

"Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00.

Audycję prowadziła Iza Żukowska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

jo

Zobacz także

Czytaj także

”Ach, śpij kochanie” – kołysanki w wykonaniu Marii Holki.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 15:00
Kołysanki tradycyjne, znane i historyczne, śpiewane od wielu pokoleń w nowych aranżacjach znalazły się na najnowszej płycie w wykonaniu Marii Holki – gościa Polskiego Radia Dzieciom
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert jubileuszowy i muzyczna premiera

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 15:00
W „Muzycznych podróżach” Polskiego Radia Dzieciom zawędrowaliśmy do Zerówki Muzycznej ”Gama” aby podsłuchać jak szkoła z wieloletnią tradycją świętowała swój jubileusz. O edukacji muzycznej, śpiewie, grze na instrumentach, a także o zbliżającej się premierze płyty usłyszeć można w załączonej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Archiwum vol. 6 (Dla dzieci)" - nowa płyta Tadeusza Woźniaka

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:00
Ukazał się nowy album z wybranymi dziełami pochodzącymi z archiwalnych nagrań skomponowanych przez Tadeusza Woźniaka, autora znanej piosenki "Zegarmistrz Światła Purpurowy".
rozwiń zwiń