X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczne wędrówki po Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 16:45
Po drugiej stronie Bałtyku znajduje się kraina wielu jezior, mnóstwa wysepek, w której dobrze się czują niedźwiedzie i łabędzie. A nawet Muminki!
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Posłuchaj
57:39 Dzieci_AAC 2021_01_18-10-00-07.mp3 Muzyczne wędrówki po Finlandii (Muzyczne podróże/PRD)

 

Iza Żurowska zaprosiła słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do wysłuchania muzycznych kompozycji z Finlandii. Czy wiecie które z fińskich słów jest najbardziej znane na świecie?
Kim był Jean Sibelius i czemu jest tak ważny, że jego nazwisko nosi jedna z odkrytych przez Finów asteroid? Warto wsłuchać się w dźwięki Finlandii!

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Izabela Żukowska
Data emisji: 20.01.2021
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Czym jest folklor i kultura ludowa

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 15:14
Wybraliśmy się w podróż do świata folkloru i muzyki ludowej. Czym jest folklor, czym się charakteryzuje i czy muzyka ludowa funkcjonuje inaczej na różnych kontynentach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy instrumenty muzyczne. Pianino

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:45
W "Muzycznych podróżach" Polskiego Radia Dzieciom zaczynamy nowy cykl audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie". Jak prawidłowo trzymać gitarę klasyczną? Czym się różnią od siebie instrumenty strunowe? Jakie mają brzmienie? Dlaczego fortepian nazywany jest królewskim instrumentem? I w jaki sposób grać na pianinie, żeby obie ręce grały na nim razem? Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można słuchają cyklu audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy instrumenty muzyczne. Skąd w perkusji bierze się dźwięk?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 08:00
W poprzednich odcinkach naszej audycji usłyszeliśmy już o różnych rodzajach instrumentów perkusyjnych takich jak idiofony czyli instrumenty muzyczne “samobrzmiące”, i membranofony, w nich źródłem dźwięku jest drgająca membrana czyli wibrator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd biorą się dźwięki?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:05
Zastanawialiście się czasem nad tym, czy świat jest muzyczny? Jeśli nad tym pomyśleć, to okaże się, że chyba tak właśnie jest. Przecież co chwila coś szeleści, porusza się, przejeżdża, fruwa w powietrzu. Cisza jest ważna, żeby od hałasu odpocząć, ale cały świat cichy nie jest.
rozwiń zwiń