X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poznajemy instrumenty muzyczne. Skąd w perkusji bierze się dźwięk?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 08:00
W poprzednich odcinkach naszej audycji usłyszeliśmy już o różnych rodzajach instrumentów perkusyjnych takich jak idiofony czyli instrumenty muzyczne “samobrzmiące”, i membranofony, w nich źródłem dźwięku jest drgająca membrana czyli wibrator.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Studio 72

Przyszedł czas na dłuższą opowieść o sposobach wydobywania z dźwięku z instrumentów. Czym jest określenie "źródło dźwięku"? Dlaczego należy go znaleźć? Czemu w instrumentach perkusyjnych jest to szczególnie ważne? I czy można dobrze grać, jeśli się go nie znajdzie? na te i wiele innych pytań odpowiadamy w załączonej audycji.


Posłuchaj
54:26 muzyczne 22.09.mp3 Skąd bierze się dźwięk w perkusji (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_22.09.2020. 

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzenie: Martyna Sojka
Data emisji: 22.09.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.  

jo

Zobacz także

Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Gdzie to jest?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 23:11
Dzisiaj zajmiemy się przyimkami. To bardzo pożyteczne słówka, które informują nas, gdzie coś lub ktoś się znajduje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy instrumenty muzyczne. Pianino

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:45
W "Muzycznych podróżach" Polskiego Radia Dzieciom zaczynamy nowy cykl audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie". Jak prawidłowo trzymać gitarę klasyczną? Czym się różnią od siebie instrumenty strunowe? Jakie mają brzmienie? Dlaczego fortepian nazywany jest królewskim instrumentem? I w jaki sposób grać na pianinie, żeby obie ręce grały na nim razem? Tego wszystkiego dowiedzieć się będzie można słuchają cyklu audycji "Opowieści o instrumentach, na których gracie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ala Tracz - laureatka Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jej szanse na bycie reprezentantem w Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:39
Na kilka dni przed niedzielnymi (27.09) polskimi eliminacjami do XVIII Eurowizji Junior 2020 porozmawialiśmy z Alą Tracz, która w najbliższą niedzielę, jako jedna z trzech finalistek będzie zmagać się o szansę reprezentowania Polski w tym konkursie. Jakie emocje towarzyszą małej artystce? Jak przygotowuje się do swoich występów? I jak wspomina udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w 2019 roku? O to Marta Powałowska zapytała podczas telefonicznej rozmowy.
rozwiń zwiń