X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyka ludowa w sercach gra. Rozmowa z Pauliną Kinaszewską - jurorką konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 10:09
"Pstro, kokoska, pstro…". Dzieci  małe i te  zupełnie duże - wszystkich, którzy lubią  muzykę ludową, a wspólne muzykowanie przynosi im radość, zapraszamy do udziału w naszym konkursie!. Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom już po raz drugi ogłosiło "Nasze Muzyczne Źródełko" - konkurs muzyczny skierowany do wszystkich dzieci do 15. roku życia, do muzykujących rodzin, oraz do zespołów amatorskich. Poprosiliśmy, żeby młodzi wykonawcy zagrali i zaśpiewali nam pięknie na ludową nutę!
Nasze Muzyczne Źródełko
Nasze Muzyczne ŹródełkoFoto: PR

Konkursowych zgłoszeń było sto. Jak zagrali uczestnicy? - Poziom był bardzo wysoki. Naprawdę trudno było bardzo było ciężko wybrać tych najlepszych. Dzieci śpiewają bardzo dobrze. Widać, że góralszczyzna wiedzie prym, ale naprawdę były świetne zgłoszenia z Mazowsza, z Kurpi, albo z Suwalszczyzny - opowiadała Paulina Kinaszewska - aktorka, skrzypaczka i wokalistka, która od kilku lat prowadzi zespół Wesołe Mazurki z Pragi, a w tym roku, wraz ze swoim sześcioletnim synem Józkiem jako jurorka oceniała uczestników tegorocznego "Źródełka…". - Józek przesłuchał wykonania wszystkich stu zgłoszonych kandydatów. Natychmiast złapał za swoje elektryczne pianinko i wziął się do ćwiczenia po przesłuchaniu tych wspaniałych wykonawców - opowiadała artystka. 

Posłuchaj
178:56 [DAB]Dzieciom (PCM) 15 listopad 2021 07_00_10.mp3 "Muzyczne podróże"/Polskie Radio Dzieciom_15.11.2021.

 

Do finału "Naszego Źródełka..." w tej edycji zaklasyfikowało się 24 młodych uczestników. Ale o tym kto wygra, zadecydują słuchacze, którzy mogą ocenić finałowe wykonania.

Do 21. listopada można  oddać swój głos  z poziomu strony internetowej poświęconej "Źródełku".  

Dlaczego warto śpiewać piosenki ludowe? Dlaczego warto zajmować się kulturą ludową i czym ona tak naprawdę jest? - Jeśli dzieci pokochają tę muzykę to to będzie już przez całe życie dobrze im się kojarzyła i będą chciały się przy niej  bawić. Ta muzyka wyrasta z kultury, z naszej przeszłości, a poznając muzykę poznajemy swoje korzenie - uważa jurorka.
Więcej w załączonej audycji. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Data emisji: 15.11.2021
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także

Czytaj także

Skąd pochodzą mariachi?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 21:28
Meksyk to kraj o bogatej kulturze, pełen kolor i dźwięków. Państwo to, do którego wybraliśmy się w „Muzycznych Podróżach” jest siedzibą wielu studiów nagraniowych. Ponadto, muzyka meksykańska jest bardzo popularna w Ameryce Łacińskiej, natomiast sami mariachi znani są na całym świecie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwartety smyczkowe - czym są?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 13:00
W "Muzycznych podróżach" usłyszeć można było dużo muzyki klasycznej, ponieważ tematem przewodnim były kwartety smyczkowe. Są to zespoły 4 muzyków, którzy grają na takich instrumentach jak skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabas. Jako forma muzyczna, utwory te składają się z kilku części, które różnią się stylistyką i tempem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka relaksacyjna dla ukojenia nerwów. Czego słuchać?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:15
Czasami niektóre sytuacje wywołują u nas zdenerwowanie lub stres. Dobrym sposobem ma pozbycie się negatywnych uczuć może być słuchanie odpowiedniej muzyki. W Dniu Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Muzycznych Podróżach" zaprezentowano utwory, które relaksują i uspokajają.
rozwiń zwiń