Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż w kosmos. Przyglądamy się Plutonowi 

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 13:24
Do 24 sierpnia 2006 roku Pluton uznawany był za jedną z planet Układu Słonecznego. Kolejno od Słońca były więc planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun oraz Pluton. Ta ostatnia, czyli położona najdalej od Słońca, a przy tym najmniejsza planeta nosi obecnie miano planety karłowatej, a to oznacza, że wymieniając planety Układu Słonecznego, musimy ją pominąć. 
Po ciekawostki na temat Plutona i innych planet odsyłamy do załączonej audycji.
Po ciekawostki na temat Plutona i innych planet odsyłamy do załączonej audycji. Foto: shutterstock.com/Vadim Sadovski

Planeta karłowata jest niższa rangą i można powiedzieć, że znajduje się gdzieś pomiędzy planetą, a niewielkim ciałem niebieskim. Sam Pluton jest bardzo interesującym obiektem. Jako planeta został odkryty w 1930 roku, jest bardzo jasny, o stosunkowo niewielkiej masie - jest mniejszy od ziemskiego Księżyca. Wokół własnej osi obraca się w kierunku przeciwnym do większości planet.  

Po więcej ciekawostek nie tylko na temat Plutona, ale także Kosmosu odsyłamy do załączonej audycji.
Zapraszamy do wysłuchania!

Audycja: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Daria Druzgała
Data emisji: 24.08.2022
Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:
Utwory, które zapraszają do tańca. Muzyka Ameryki Południowej
W "Muzycznych Podróżach" przenosimy się nad Kanał Sueski. Muzyka z filmu "W pustyni i w puszczy"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Muzyczna Podróż nad Morze Bałtyckie. Legenda o zatopionym mieście w operze Feliksa Nowowiejskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 15:44
Przyłożenie do ucha morskiej muszli sprawi, że usłyszymy dźwięk morza. Gdy zamkniemy oczy, za sprawą wyobraźni w szybki sposób przeniesiemy się na plażę. W morskie rejony przenosimy się także w Muzycznych Podróżach, gdzie słuchamy muzyki w prawdziwie morskim klimacie. Oprócz wakacyjnych piosenek, rozmawiamy też o aktywnościach, które można wykonywać na plaży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna Podróż przez twórczość zespołu ABBA

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 17:54
ABBA to popularny szwedzki zespół muzyczny, który ma na swoim koncie takie hity jak "Gimme! Gimme! Gimme!", "Dancing Queen" czy "Mamma Mia". Ten ostatni utwór jest też także tytułem musicalu, w którym nie brakuje dźwięków ABBY. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Muzycznych Podróżach" przenosimy się nad Kanał Sueski. Muzyka z filmu "W pustyni i w puszczy"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 13:09
W audycji Muzyczne Podróże mówimy o "W pustyni i w puszczy". Książkę o takim tytule napisał ponad sto lat temu Henryk Sienkiewicz, polski powieściopisarz, który w 1905 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku Sienkiewicz był jednym z najpopularniejszych pisarzy polskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń