Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Na dworze Króla Słońce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 12:15
390. rocznica urodzin kompozytora Jean-Baptiste Lully'ego, nadwornego twórcy króla Ludwika XIV - dowiemy się kim był Król Słońce i jak bawiono się w jego dworskim teatrze.
Ludwik XIV na obrazie Hyacinthe Rigauda, 1701 rok
Ludwik XIV na obrazie Hyacinthe Rigauda, 1701 rokFoto: shutterstock.com/Everett Collection

Posłuchaj
39:24 2022_11_28 10_00_03_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże - Jean-Baptiste Lully - kompozytor, nadworny twórca króla Ludwika XIV

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 28.11.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Duet fortepianowy Marek i Wacek

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 12:15
Niewykluczone, że to właśnie duetowi Marek i Wacek przypisać należy pionierskie dokonania w dziedzinie popularnego, wzbogaconego elementami rocka, jazzu, a potem także elektroniki, wykonawstwa muzyki klasycznej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Barbara Hendricks śpiewa piosenki z bajek Disneya

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 12:15
Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Pinokio, Alicja w Krainie Czarów - chyba wszyscy znamy te bajkowe postacie, ale i filmy wytwórni Walta Dinseya. Dziś posłuchamy, jak piosenki z nich wykonuje Barbara Hendricks -  wybitna śpiewaczka operowa oraz wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Krzysztof Penderecki

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 12:15
Jest wymieniany jako jeden z największych kompozytorów muzyki poważnej XX wieku, był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na świecie za swoje artystyczne dokonania. 
rozwiń zwiń