Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Robert Janson i piosenki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 12:15
Dziś przyglądamy się twórczości Roberta Jansona, kompozytora, aranżera, piosenkarza, gitarzysty, lidera zespołu Varius Manx. posłuchamy utworó dla dzieci stworzonych przez tego znanego muzyka. 
Robert Janson w radiowej Jedynce
Robert Janson w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj

59:43 2023_06_07 10_00_10_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 7 czerwca godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 07.06.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Blues

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 12:15
Blues to gatunek muzyczny, którego korzenie sięgają muzyki afrykańskiej i amerykańskiego południa. Charakteryzuje się prostą strukturą i powtarzającymi się frazami. W bluesie ważną rolę odgrywa gitara, harmonijka ustna oraz wokal. Gatunek ten miał olbrzymi wpływ na rozwój muzyki rockowej i jazzowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Duke Ellington

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 12:15
Duke Ellington - legendarny amerykański kompozytor i pianista jazzowy. Twórca niezwykłych melodii, które definiowały epokę. Jego aranżacje i improwizacje rozpalają emocje i zachwycają od lat. Jego muzyka niezmiennie inspiruje i porusza, Duke Ellington to ikona jazzu. 
rozwiń zwiń