Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Joseph Haydn

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 12:15
Joseph Haydn (1732-1809) był austriackim kompozytorem i pianistą okresu klasycyzmu. Jest uważany za jednego z najważniejszych kompozytorów swojej epoki. Haydn był głównym przedstawicielem symfonii i kwartetu smyczkowego, a jego twórczość wywarła duży wpływ na rozwój muzyki kameralnej i orkiestrowej.
Józef Haydn (portret pędzla Thomasa Hardyego)
Józef Haydn (portret pędzla Thomasa Hardy'ego)Foto: Wikipedia/domena publiczna

Jego kompozycje są znane z elegancji, harmonii i rozmachu. Haydn stworzył ponad 100 symfonii, wiele koncertów, oper, muzyki kameralnej i chóralnej. Jego najbardziej znane dzieła to "Symfonia zegarowa", cykl "Symfonii Londyńskich" i "Stworzenie świata".

Haydn był przyjacielem Mozarta, z którym podziwiali się nawzajem. Znał też młodszego od siebie Ludwiga van Beethovena, który uważał go za swojego mistrza i nauczyciela. Twórczość Haydna zainspirowała kolejne pokolenia kompozytorów i nadal jest ceniona i wykonywana na całym świecie.

Posłuchaj
44:44 2023_05_31 09_59_54_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 31 maja godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 31.05.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Zapraszamy do magicznego świata dżungli i lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 12:15
Dzisiaj wsłuchamy się w słuchowisko muzyczne "Tam, gdzie mieszkają bajki 2". Pobudzające wyobraźnię bajki zabiorą nas do magicznego świata dżungli i lasu. Porywająca muzyka przywoła klimaty dzikiej Afryki, tajemniczej Indonezji i innych egzotycznych miejsc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Duke Ellington

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 12:15
Duke Ellington - legendarny amerykański kompozytor i pianista jazzowy. Twórca niezwykłych melodii, które definiowały epokę. Jego aranżacje i improwizacje rozpalają emocje i zachwycają od lat. Jego muzyka niezmiennie inspiruje i porusza, Duke Ellington to ikona jazzu. 
rozwiń zwiń