X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Urodziny Myszki Miki [POSŁUCHAJ AUDYCJI]

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 07:00
18 listopada swoje urodziny obchodziła wyjątkowa mysz – Myszka Miki. Bohaterka filmów Disneya postrzegana jest jako wesoła, rezolutna i zawsze wspaniale ubrana. Świat oszalał na jej punkcie. W Polskim Radiu Dzieciom nie zabrakło ciekawostek o tej niezwykłej myszce.
Myszka Miki i Walt Disney w Disneylandzie - 17 lipca 1955 rok
Myszka Miki i Walt Disney w Disneylandzie - 17 lipca 1955 rok Foto: PAP/DPA

Motyw Myszki Miki ciągle jest powielany na ubraniach, przyborach szkolnych, rzeczach codziennego użytku. W 1928 roku powstał pierwszy animowany film dźwiękowy z jej udziałem. Premiera filmu miała miejsce 18 listopada i od razu stała się wielkim sukcesem. Podobno głosu myszy udzielił sam Disney. Pomimo upływu wielu lat, zainteresowanie Myszką Miki wciąż trwa i nie wyczerpuje się. Dlaczego tak jest? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

Posłuchaj
177:23 [DAB]Dzieciom (PCM) 18 listopad 2021 07_00_01.mp3 Poranek z Myszką Miki_18.11.2021

Do słuchania "Poranków" zapraszamy codziennie (pn.-pt.) od 7.00 do 10.00. 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 18.11.2021.
Godzina emisji: 7.00-10.00.  

W dniu urodzin Myszki Miki przypomnieliśmy słuchaczom jak zrobić pyszną kanapkę w kształcie Myszki Miki.

Posłuchaj
04:54 2021_11_18 08_30_29_RadioDzieciom_Smak_na_tak.mp3 Smak na tak 18 listopada godz. 08:30

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Kim jest tłumacz? Zobacz pojedynek tłumaczy!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 08:00
W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom zastanowiliśmy się nad tym, kim jest tłumacz i z jakimi wyzwaniami się mierzy. Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w towarzystwie jednej z najbardziej znanych tłumaczek z języka włoskiego, Ewy Nicewicz.
rozwiń zwiń