X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kim jest tłumacz? Zobacz pojedynek tłumaczy!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 08:00
W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom zastanowiliśmy się nad tym, kim jest tłumacz i z jakimi wyzwaniami się mierzy. Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w towarzystwie jednej z najbardziej znanych tłumaczek z języka włoskiego, Ewy Nicewicz. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/FGC

Wróciliśmy też do projektu "Ja, Europejczyk", któremu patronuje Polskie Radio Dzieciom i zaprosiliśmy na "Pojedynki tłumaczy". Jeśli jesteście ciekawi, co kryje się za tą nazwą posłuchajcie załączonej rozmowy Martyny Chuderskiej, gospodyni "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom z Ewą Nicewicz - tłumaczką. 

Posłuchaj
26:38 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 październik 2021 08_04_18.mp3 Kim jest tłumacz? Posłuchaj rozmowy (Poranek/PR Dzieciom)_19.10.2021.

Zapraszamy do oglądania najnowszego filmiku z pojedynku tłumaczy: HUMOR. Dlaczego Włosi zaczynają dzień od kolacji? Z czego najbardziej lubią się śmiać mieszkańcy Italii? Zapraszamy na prima aprilisowe żarty językowe w ramach Pojedynków tłumaczy.

Przedstawiamy kolejny filmik z pojedynku tłumaczy: KULINARIA. W rozmowie Panie Tłumaczki Natalia Mętrak-Ruda, Monika Motkowicz i Ewa Nicewicz odpowiedzą na różne pytania m.in.: Które włoskie danie pasuje do włoskich awantur?

Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Przedstawiamy pierwszy odcinek pojedynku tłumaczy: QUIZ WŁOSKI, który stoczyły trzy znakomite tłumaczki: Natalia Mętrak-Rudy, Monika Motkowicz i Ewa Nicewicz. (20.10.2021).

Jakim wyzwaniom stawiły czoła tłumaczki? Zapraszamy do oglądania!

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <-

Do słuchania "Poranków" zapraszamy codziennie (pn.-pt.) od 7.00 do 10.00. 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 19.10.2021.
Godzina emisji: 7.00-10.00.  

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

"Poranek" w PRD - śniadania świata i rozmowa o książce "Ostatnie drzewo"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 15:04
W porannej audycji Polskiego Radia Dzieciom już od godziny 7.00 rozmawialiśmy o śniadaniach świata. Co jada się na świecie podczas pierwszego posiłku, jak wygląda "English breakfast", co jadają amerykanie, a co na śniadanie podaje się w Japonii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera książki "Ostatnie drzewo"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 15:16
Nadir i Selina, dwoje dzieci, które kochały przyrodę, stało się świadkami rzeczy strasznej. Mieszkańcy ich miasta byli tak zapatrzeni w złoto i drogie kamienie, że stopniowo wycięli wszystkie okoliczne drzewa. Niegdyś tętniąca życiem okolica teraz stała się pustynią. Dosłownie. Z całego bujnego lasu pozostał jeden samotny cedr, a słońce wypalało trawę. Dopiero wtedy mieszkańcy miasta zdali sobie sprawę z tego, do czego doprowadziła ich żądza zysku. Czy Selina i Nadir uratowali swoje miasto? O tym przeczytacie w pięknej opowieści "Ostatnie drzewo".
rozwiń zwiń