Polskie Radio Dzieciom

Jak ważna jest kropka w zdaniu? Posłuchaj audycji Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 09:38
W wielu audycjach Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o różnych literach i wyrazach. Tym razem przedstawiamy audycję o najmniejszej i najskromniejszej, chociaż czarnej i zdecydowanej w charakterze kropce. Kropka jest mała, nieśmiała ale bez niej zdanie nie byłoby kompletne. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Bez kropki w zdaniu żubr byłby zubrem a żaba byłaby zabą... Jak ważna jest kropka w zdaniu? Jest bardzo ważna. Bez niej zdanie nie byłoby skończone. Niekiedy na końcu zdania pojawia się znak zapytania, czyli taki oto znak "?". Stawiamy do na końcu zdania gdy chcemy o coś zapytać, na przykład: gdzie można posłuchać audycji o kropce?

Odpowiedź brzmi - o tu, poniżej.
Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji.

Posłuchaj
58:43 2023_11_13 08_01_10_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 13 listopada godz. 08:01

 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Data emisji: 13.11.2023
Godzina emisji: 7.00.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom o gwarze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 19:00
"Wierzcie lub nie, ale mój dziadek był najprawdziwszym warszawskim cwaniaczkiem czyli ulicznym urwisem. To on nauczył mnie, że Warszawa miała kiedyś swój język, czyli gwarę, swoje wierszyki, piosenki. Była zupełnie innym miastem niż dzisiaj". Powyższy cytat pochodzi z "Małej książki o gwarze warszawskiej”, która dostała wyróżnienie w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2014 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety ludzkiej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2023 17:00
Jakie tajemnice skrywa ludzka twarz? Co o ich właścicielu mówią oczy, nos, zmarszczki, piegi czy zarost? Jak zmienia się twarz pod wpływem emocji i jak je odczytywać? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń