X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Karać czy wychowywać?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 16:00
Karne jeżyki, kąty, szlaban na zabawki albo telewizor, czy to w ogóle działa na nasze niesforne maluchy?
Audio
  • 14.10.2015 Jak mądrze karać dziecko za złe zachowanie? A może nie karać w ogóle? Jak wprowadzić mądrą dyscyplinę bez przemocy? (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Karać czy wychowywać?
Foto: geishaboy500 photo on flickr

Zacznijmy od początku. Czemu służy kara? Uczy odróżniania dobra od zła i ponoszenia konsekwencji. A dlaczego stosujemy kary? Z bezradności, a może ze złości? Jak świat światem każdy stara się znaleźć sprawdzony sposób na kształtowanie charakteru dziecka, tak by wyrosło na dobrego, mądrego człowieka, szanującego innych i potrafiącego podporządkować się regułom. Ale co zrobić kiedy rozmowa, tłumaczenia i prośby nie pomagają? Podobno karanie przynosi najlepsze efekty, gdy stosują je ci, którzy kochają, a nie ci, którzy kochają karać.

Słynny komiks Andrzeja Mleczki prezentuje zaś ojca zamierzającego udzielić lekcji cielesnej swojemu synowi, na co chłopak krzyczy: „Możesz mnie uderzyć, ale pamiętaj, że zemszczę się na twoich wnukach”. Jak to jest z karami? Czy są one elementem wychowania dziedziczonym po rodzicach? Warto zajrzeć do „Strefy Rodzica”, aby dowiedzieć się więcej.

Goście:

Justyna Wichot - psycholog, Fundacja Dzieci Niczyje

Barbara Arska Karyłowska - psycholog kliniczny, Uniwersytet SWPS i Laboratorium Psychoedukacji

Anita Janeczek-Romanowska - psycholog i autorka bloga byćbliżej.pl

Program "Strefa Rodzica" adresowany jest dla wszystkich, którzy chcą dobrze, mądrze, zdrowo i świadomie wychowywać dzieci oraz optymalnie wspierać ich rozwój. Rozmawiamy  o wychowaniu, zdrowiu, kulturze i innych tematach nurtujących przyszłych i obecnych rodziców. Poruszamy też istotne problemy z tym związane. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami.

Zapraszamy na "Strefę Rodzica " od poniedziałku do czwartku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w środę, 14 października.

Zachęcamy do kontaktu na naszym fun page'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom

Zobacz także