Polskie Radio
Section05
kary

Trybunał Konstytucyjny zmienił datę ogłoszenia ważnego wyroku. Chodzi o sprawę kar finansowych nałożonych przez TSUE

Na 5 grudnia przełożone zostało przez Trybunał Konstytucyjny ogłoszenie wyroku w sprawie unijnych przepisów, na podstawie których Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył kary na Polskę ws. kopalni Turów i byłej Izby Dyscyplinarnej SN – wynika z czwartkowej wokandy TK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska kary polityka Turów kopalnia Turów Sejm prezydent

Sprawa kar finansowych nałożonych na Polskę przez TSUE. Trybunał Konstytucyjny wyda orzeczenie 30 listopada

30 listopada o godzinie 11.00 Trybunał Konstytucyjny ma ogłosić wyrok w sprawie kar finansowych nakładanych na Polskę przez TSUE za ignorowanie orzeczeń dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i kopalni Turów. Wniosek skierował prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska kary

Włochy: 80-latek znalazł chytry sposób na darmową jazdę autostradą. Korzystał z tego przez 2 lata

Przez 2 lata pensjonariusz domu spokojnej starości koło Rzymu jeździł za darmo autostradą. Teraz musi zapłacić za te przejazdy 4 tysiące euro. Zawsze stosował tę samą sztuczkę: przy bramce wjazdowej przejeżdżał tuż za poprzedzającym go samochodem. Prokuratura zarzuca mu oszustwo.
Zobacz więcej na temat:  opłaty autostrady motoryzacja GOSPODARKA Włochy prawo kary Radio kierowców Polskie Radio Kierowców ŚWIAT

W tym roku wejdą w życie przepisy dotyczące konfiskaty aut nietrzeźwym kierowcom

W grudniu 2023 roku wejdą w życie przepisy umożliwiające konfiskatę aut nietrzeźwym kierowcom. Samochód stracić ma każdy nietrzeźwy kierowca, który będzie miał nie mniej niż 1,5 promila alkoholu we krwi niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo ŚWIAT POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kary Polskie Radio alkohol pijani kierowcy

Polacy oszukują ubezpieczyciela

Ubezpieczenia to temat kontrowersyjny. Jedni narzekają na zbyt wysokie składki, inni na to, że gdy przychodzi co do czego, odszkodowanie nigdy nie jest wystarczająco duże. Jeżeli i tak jest bezwartościowe, to może warto nagiąć troszeczkę prawdę i płacić mniej?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kary Polskie Radio ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie ubezpieczenia ubezpieczenia komunikacyjne

Niepełnoletni dłużnicy - alimenty, kary i mandaty. Lista zobowiązań jest długa

Niepełnoletni dłużnicy pochodzą głównie z woj. śląskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego; w całym kraju jest zarejestrowanych 1,4 tysiąca małoletnich niepłacących w terminie swoich zobowiązań - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej widnieją w rejestrze z powodu nieopłacenia kar za jazdę na gapę czy kosztów sądowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA długi alimenty mandat kary spadek

Konfiskata auta, czyli metoda na pijanych kierowców

Ministerstwo Sprawiedliwości nie powiedziało ostatniego słowa w sprawie kar nakładanych na niepokornych kierowców - szczególnie dla tych jadących na podwójnym gazie. Nowością ma być możliwość konfiskaty auta przez funkcjonariuszy. Czy takie rozwiązanie da nauczkę nieodpowiedzialnym kierującym?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo ŚWIAT POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kary Polskie Radio alkohol pijani kierowcy

Premier o karach za Turów: przygotowujemy procedurę odwoławczą

- Jestem już po rozmowie z naszym ambasadorem w Brukseli, ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej. Przygotowujemy procedurę odwoławczą, żeby nic nie zapłacić - powiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o kary ws. Turowa w kontekście decyzji KE o potrąceniu należności z funduszy unijnych dla Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Turów kopalnia Turów polityka GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki Komisja Europejska kary

Porozumienie z Czechami ws. Turowa coraz bliżej? Zalewska: kwestia tylko i wyłącznie podpisania

Europosłanka PiS Anna Zalewska wyraziła na antenie Radia Wrocław nadzieję, że porozumienie z Czechami w sprawie kopalni Turów zostanie podpisane do końca stycznia. Wyraziła też opinię, że Polska "nie ma obowiązku płacić żadnych kar" za utrzymanie działalności kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kopalnia Turów Czechy Anna Zalewska Trybunał Sprawiedliwości UE kary energetyka