X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trudne sprawy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 16:00
Jak rozmawiać z dzieckiem o problemach dorosłych?
Audio
  • 24.02.2016 Trudne sprawy (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Foto: pixabay.comdomena publiczna
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Tata nagle wyjechał i długo nie wróci? Mama musi zaopiekować się chorą ciocią? Takimi historiami są najczęściej „częstowane” dzieci. Te, lubią słuchać bajek, ale niekoniecznie takich, w których bohaterami są rodzice. Przypadkowe odkrycie prawdy może mieć poważne konsekwencje. Zdarzają się tematy, które dorosłym więzną w gardle i najchętniej z nikim nie chcieliby o nich rozmawiać. Jednak w domu jest jeszcze mały człowiek, który obserwuje, jest ciekawy i zadaje coraz więcej pytań, lub po prostu, chce wiedzieć co się dzieje.

Co powiedzieć maluchowi, kiedy jedno z rodziców trafia do więzienia, szpitala lub odchodzi z domu? Przestępstwo, choroba, rozwód, porzucenie, założenie drugiej rodziny - to nie są sytuacje, których kilkulatek nie jest w stanie pojąć, jednak ich konsekwencje i negatywny wpływ, będą zależały od tego, jak zostaną mu przedstawione.

Każde dziecko jest inne, ma swoje doświadczenia, historie rodzinne, różne możliwości pojmowania. Pewne jest jednak, że zdarzeń, które dzieją się w jego otoczeniu, nie można przemilczeć.

Jak rozmawiać z dzieckiem o trudnych zagadnieniach, w sytuacji kiedy nie można tych tematów uniknąć lub odłożyć? Jak udzielać prostych odpowiedzi, na skomplikowane pytania, a także, jak pocieszać i wspierać dziecko w kolejnych doświadczeniach? Zapraszamy na audycję „Strefa Rodzica”, w której wykwalifikowani specjaliści podpowiedzą, jak zacząć trudną rozmowę i jak ją zakończyć, aby nie skrzywdzić dziecka.

 

Program "Strefa Rodzica" adresowany jest dla wszystkich, którzy chcą dobrze, mądrze, zdrowo i świadomie wychowywać dzieci oraz optymalnie wspierać ich rozwój. Rozmawiamy o wychowaniu, zdrowiu, kulturze i innych tematach nurtujących przyszłych i obecnych rodziców. Poruszamy też istotne problemy z tym związane. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Prowadzi: Ludwika Grunwald.

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w środę 24 lutego.

Zachęcamy do kontaktu na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom

Zobacz także