!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rodzicielstwo bliskości

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 18:00
To filozofia u której podstaw leży zapewnienie dziecku rodzinnego ciepła oraz zaspokojenie jego najważniejszych potrzeb, czy nie na tym polega każdy rodzaj rodzicielstwa?
Audio
Rodzicielstwo bliskości
Foto: Glow Images/East News

Rodzicielstwo bliskości to termin, który przez ostatnie 10 lat zrobił zawrotną karierę! A jednak dla wielu jest to zagadnienie co najmniej niejasne...

Nie wystarczy tylko dać jeść, ubrać, kupić kolejną zabawkę czy zapisać na kolejne zajęcia dodatkowe, bliskość rodzica potrzebna jest dziecku dla dobrego rozwoju. Dzięki temu ma szanse wyrosnąć na otwartego, wrażliwego, inteligentnego i pewnego siebie człowieka. Filozofia ta odrzuca powszechne do tej pory stwierdzenia, że noszenie dziecka na rękach rozpieszcza, a jeśli maluch jest marudny to "musi się wypłakać". Nie powinno się jednak mylić rodzicielstwa bliskości z wychowaniem bezstresowym.

Jeśli ceni się w dziecku jego wrażliwość, potrzeby, a płacz traktuje jako formę komunikacji nie oznacza, że szkrabowi wszystko wolno!

Propagatorzy tej idei twierdzą, że najważnijesza jest wrażliwość i autentyczna obecność opiekunów, wzajemny szacunek oraz miłość, co wpływa na wytworzenie silnych więzi.

W piątkowej Strefie Rodzica porozmawiamy z psychologiem Agnieszką Stein - najważniejszą polską popularyzatorkę rodzicielstwa bliskości, utorką pierwszej polskiej książki o rodzicielstwie bliskości "Dziecko z bliska".


Na rozmowę zaprasza Mikołaj Foks


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w piątek 1 lipca.


Zobacz także