!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Demokracja w szkole

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 12:00
Dziś nie idę do szkoły, bo mam klasówkę, lekcje odrobię jak będę miał na to ochotę, a zamiast na matematykę wolę chodzić na w-f. Brzmi jak z filmu science- fiction?
Audio
Demokracja w szkole
Foto: Glow Images/East News

Według twórców tego systemu, którzy powołują się z kolei na pedagogikę m.in. Janusza Korczaka i Marii Montessori, dotychczasowy system szkolny, wymusza na nauczycielach pełnienie roli nadzorców, czuwających nad „stadem”, z jednoczesnym założeniem, że bez ciągłego kontrolowania, kierowania i wydawania poleceń, niczego ono nie przyswoi.

W demokratycznej szkole istotne jest zaś, aby dzieci mogły się uczyć kierowane własną ciekawością, bez presji, ocen,  przymusu, nagród i kar, w harmonii ze sobą i otoczeniem. Czy dawanie młodym ludziom tyle wolności, jest dobrą techniką wychowawczą? Czy demokratyczna szkoła rzeczywiście uczy samodzielności, kreatywności i wytrwałości? Jak sprawdza się w praktyce i czy nasz system edukacji jest gotowy na taką rewolucję?

We wtorkowym wydaniu Strefy Rodzica, porozmawiamy o „wolnych szkołach”, to znaczy edukacji bez przymusu, kontroli i stresu.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek 15 listopada.

Zobacz także