X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy jąkanie można wyleczyć?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 06:06
Izaak Newton, Karol Darwin, Winston Churchill, Bruce Willis, Rowan Atkinson i Mary­lin Monroe. Chociaż wszyscy mieli problemy z czystą wymową, to i tak przeszli do historii. Na czym polega jąkanie i czy da się je całkowicie wyleczyć?
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Na świecie jąka się około 40 mln ludzi, a w Polsce według badań Polskiego Związku Jąkających się około 500 tys. osób ma problem z prawidłowa wymową. Dolegliwość ta jest szczególnie częsta w wieku przedszkolnym i występuję u co dziesiątego dziecka. Wówczas jest jednak dość łatwa do wyleczenia, ponieważ już w wieku 10 lat odsetek ten spada do 4%. Dziś w Strefie Rodzica z okazji Światowego Dnia Osób Jąkających (22 października) opowiemy o tym zaburzeniu mowy.

W drugiej godzinie audycji opowiemy zaś o zasługach Stowarzyszenia OD DO, które pomaga stanąć na nogi Dorosłym Dzieciom Alkoholików i usamodzielnić się pomimo trudnej przeszłości.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w poniedziałek 23 października.


Zobacz także