Polskie Radio Dzieciom

Prawdziwe oblicze autyzmu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 12:00
Podobno trudno znaleźć dwie takie same osoby, u których autyzm wyglądałby tak samo. Zdaniem ekspertów, nie jest to nawet choroba, więc nie da się jej leczyć. Jak znaleźć nić porozumienia z osobami autystycznymi?
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Autyzm jest coraz częściej diagnozowany przez specjalistów. Statystyki wskazują, że w ostatnich latach liczba dzieci z tym schorzeniem wzrosła nawet dziesięciokrotnie. Jakie są przyczyny autyzmu, jak go rozpoznać, co jest mitem, a co faktem i jak radzą sobie dorośli dotknięci tą chorobą? Z okazji Europejskiego Dnia Autyzmu w Strefie Rodzica, postaramy się przybliżyć te dwa światy i poszukać wspólnej drogi komunikacji.

W drugiej godzinie audycji zajmiemy się zaś tematem grup wsparcia dla rodziców. Gdzie można je znaleźć, dla kogo są one organizowane i czy jest to dobry sposób radzenia sobie z rodzinnymi problemami?


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w poniedziałek 4 grudnia.


Zobacz także