Polskie Radio Dzieciom

Od edukacji przemysłowej do edukacji Agile

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 06:06
Stworzenie systemu edukacji, zupełnie od nowa, takiego, który wspomógłby młodych ludzi w ich holistycznym rozwoju, także w tym by byli kreatywni i rozwijali swoje marzenia - to nie lada wyzwanie. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

300 lat postępu technologicznego, jaki się dokonał w naszym społeczeństwie to olbrzymia zmiana. Od drewnianych domów po wysokie, szklane biurowce, a przy tym doświadczenie rewolucji i wojen zmodyfikowało nasz sposób patrzenia na świat. 

Zdaniem wielu ekspertów ta ewolucja ominęła jednak szkołę, która od czasów Rewolucji Przemysłowej niewiele się zmieniła. Poza uczniami... Ich dostęp do informacji jest natychmiastowy, od momentu powstania pytania w ich głowie do wyszukania odpowiedzi mija kilka sekund. Zmianie uległa też rola nauczyciela, który jako jedyny w klasie miał kiedyś wiedzę wszechstronną. Dziś występuje on w charakterze mentora, który nie konkuruje z internetem, ale wspiera ucznia w jego drodze do wiedzy o świecie i o nim samym. Jak powinna wyglądać szkoła XXI wieku?


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w piątek 12 stycznia.


Zobacz także