X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Blaski i cienie wczesnego i późnego macierzynstwa

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 06:10
Bycie rodzicem to zadanie trudne i niezwykle absorbujące. Jedni twierdzą, że młoda mama jest w stanie lepiej zająć się swoim dzieckiem i sprostać wszystkim zadaniom. Inni uważają zaś, że dojrzały wiek niesie za sobą więcej korzyści w aspekcie macierzyństwa. Jak jest w rzeczywistości?
Audio
mat. ilustarcyjne
mat. ilustarcyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Jakiś czas temu pojawiło się też ciekawe zjawisko: nastolatki świadomie decydują się mieć dziecko i w takich przypadkach ciąża wcale nie jest owocem tzw. wpadki. Z drugiej strony coraz szersze kręgi zatacza nowy trend: odkładanie macierzyństwa do czasu pełnej stabilizacji. Coraz więcej kobiet decyduje się na pierwsze dziecko nawet po 40 roku życia, kiedy ich sytuacja zawodowa i materialna jest już w pełni zabezpieczona. Oba te podejścia do macierzyństwa mają swoje plusy i minusy, blaski i cienie. Ale w tym wszystkim nie zmieniło się jedno: kobieta spodziewająca się dziecka potrzebuje opieki, pomocy i wsparcia ze strony otoczenia, a z tym wciąż bywa różnie. W pierwszej części audycji w cyklu Dwa światy będziemy rozmawiać o blaskach i cieniach bardzo wczesnego i bardzo późnego macierzyństwa.

W drugiej części audycji przyjrzymy się zaś wszystkim aspektom zawodu niani zarówno od strony jej praw jak i obowiązków, szczególnie w świetle pewnych nowych zasad zatrudniania opiekunek do dzieci jakie niedawno weszły w życie. Najczęściej wybór opiekunki weryfikuje samo dziecko i to jest niewątpliwie jeden z ważniejszych aspektów jakie należy brać pod uwagę decydując się na współpracę, ale są sytuacje, które dotyczą sfer nie związanych z samą relacją z małym podopiecznym: trudne sprawy dorosłych takie jak zakres obowiązków, godziny pracy, wynagrodzenie. Nieporozumienia na tym polu potrafią zmarnować najlepsze intencje i rokowania. W Strefie Rodzica porozmawiamy o tym, jak najowocniej dla obu stron rozwiązywać wszelkie nieporozumienia, niedomówienia czy nawet konflikty na linii rodzice- niania.


Zapraszamy do posłuchania audycji, a także do komentowania i zadawania pytań na naszym funpage'u oraz do kontaktu telefonicznego w trakcie audycji: 22 645 20 55.

 

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek 20 lutego.


Zobacz także